Poprzedni temat «» Następny temat
Płytka testowa kursu BSCOM-AVR
Autor Wiadomość
Wojtek 

Wysłany: 2003-04-11, 15:14   Płytka testowa kursu BSCOM-AVR

Polecam wszystkim, którzy zaczynają przygodę z BASCOM-AVR i z mikrokontrolerami AVR płytkę testową - kit AVT-3500. Dla tych którzy korzystają z kursu umieszczonego w EDW jest on bardzo pomocny, ponieważ od razu widać efekty pisanych programików i ćwiczeń umieszczonych w kursie. Zrobiłem sobie taką płytkę i jestem bardzo zadowolony :D .

jareks91

Wysłany: 2005-04-15, 15:37   

Witam,
Chciałbym też wykonać taką płytkę samodzielnie bo w avt dla mnie jest za drogo.
Jak ty ją wykonałeś? Kupileś zestaw za 130 złotych z wszystkimi elementami czy tylko płytke za 22 zł i reszte elementów sobie dokupiłeś w sklepie elektronicznym?
z góry dziekuje za pomoc
Pozdrawiam

Wojtek 

Wysłany: 2005-04-15, 21:14   

kupiłem płytke reszte praktycznie miałem w swoich "zasobach" ale wszystko mozna kupić tyle że nie wiem czy w niektórych przypadkach szybciej nie bedzie kupic płytki z elementami, to wszystko zalezy jaki masz dostep do sklepów, w internecie praktycznie wszystko kupisz tu www.seguro.pl

Gość

Wysłany: 2005-04-16, 07:05   

Wszystko dokładnie podlicz i przeanalizuj, bo STK500 kosztuje już poniżej 400zł.

czarutek 

Wysłany: 2005-04-16, 07:16   

P.S. I też jest w Seguro...
Sorki, ktoś mi tu gmerał i się nie zalogowałem ;)

jareks91

Wysłany: 2005-05-02, 20:53   

Witam,
Mam problem.
Zrobilem zestaw uruchomieniowy i zainstalowałem BASCOM-AVR. I jak chce sprawdzić poprawność poleceniem syntax check to wyskakują mi następujące komunikaty:
|---------------------------------------------------------------------|
| Checking START.BAS |
| FLASH used: 8% |
| |
| |
| |
------------------------------------------------------------------------

a potem wyświetla sie mi taki komunikat:
|---------------------------------------------------------------------|
| |
| FLE NOT FOUND |
| |
| |
| |
------------------------------------------------------------------------

Co mam zrobić?? dlaczego mam takie komunikaty??
Prosze o odpowiedź.
Pozdrawiam

jareks91

Wysłany: 2005-05-02, 22:34   

Problem zniknął jak zainstalowałem starszą wersję , taką na jakiej pisane były ćwiczenia do oślej łaczki. Jednak mam drugi bardziej poważniejszy problem
Po skompilowaniu i jak chce już wysląć do procka F4 to wyskakuje mi następujący komunikat:

Could not identifity chip with ID:000000

Co to może być jak to ominąć??
Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

Wojtek 

Wysłany: 2005-05-03, 06:49   

Sprawdź co masz poustawiane w opcjach, zrób dokładnie tak jak w opisie "Mikroprocesorowej oślej łączki"
Najlepiej jak zostawisz domyślne ustawienia, ale sprawdź jeśli nie uzywasz zewnętrznego programatora czy masz ustawione "Sample electronic programmer". Przepraszam za głupie pytanie ale nie wkładasz odwrotnie kabelka w płytkę testową?

jareks91

Wysłany: 2005-05-03, 08:34   

Kabla nie wkładam odwrotnie, wszsystko wygląda dobrze, luty dobre Napięcie Vref pokazuje 2,56 V to wszystko wyglada dobrze.
W opcjach mam ustawione dokładnie tak jak w oślej łaczce, i mam sample ustawione.
Sam już nie wiem co to może być za przyczyna...
Wszystkie elementy były kupione w sklepie wiec możliwośc uszodzonego jest znikoma
Co do kabla programującego to nie mam podłączonej żyły do game portu bo takiego portu nie posiadam, wiec zasilam ukladzik tylko z zasilacza.

Zauważyłem że komputer jakoś sie komunikuje z prockiem, bo jak wyciągne kabel programujacy to zgłasza sie bład ID:FFFFFFF
a po właczonym ID:000000
Pisze że nie może zidentyfikować chipu. Colud not identify chip.

Mam Win XP i port mam sprawny gdyż używam drukarki na tym porcie.
Co robić?
Pozdrawiam

Wojtek 

Wysłany: 2005-05-03, 08:43   

A masz w zakładce programatora ustawiony taki sam mikrokontroler jak w kompilowanym programie?
Pod WinXP nie sprawdzałem, masz jeszcze takie wyjście aby sprawdzić to na komputerze z Win98SE, nigdy nie miałem żadnego problemu o jakich czytam na różnych forach, też sam zmontowałem ten zestaw.

czarutek 

Wysłany: 2005-05-03, 09:01   

Jarek leniu popraw się, poczytaj, nie przeskakuj rzeczy, które robisz pierwszy raz w życiu.
A masz... :P

P.S. A w ogóle to 2313 ma ID inne niż same zera? Bo coś mi się tak kojarzy, a nie mam czasu sprawdzać... Fuse nie ma, to chyba pamiętam.

Wojtek 

Wysłany: 2005-05-03, 10:40   

Trochę mnie to zaciekawiło i pobawiłem sie przez chwilę u siebie ustawieniami. Sprawdź jeszcze raz ustawienia portu LPT. Zobacz jaki masz adres w biosie i ustaw tak samo. Domyślnie w zakładce Options --> Programmer -->Parallel jest ustawione 378 jak zmieniłem na 278 to otrzymałem identyczny komunikat jak ty, moze więc tu masz problem. Ustaw drukarkę w biosie na EPP+ECP.
Jeżeli to nie pomoże to jednak sprawdziłbym montaż, moze jednak masz zwarcia na sygnałach służących do programowania. Najlepiej powyciągaj LCD jak masz lub LEDy a potem po prostu rób pomiary :)

czarutek 

Wysłany: 2005-05-03, 10:44   

Ruszyło, zaraz Jarek napisze.

jareks91

Wysłany: 2005-05-03, 11:08   

DZIAŁA!! JUŻ DZIALA:)
Okazało się że wyświetlacz LED był źle włożony na odwrót!!.
Wszystko działa dziekuje za zainteresowanie i pomoc!
Pozdrawiam

Wojtek 

Wysłany: 2005-05-03, 11:12   

No więc jak zwykle okazuje sie że jednak błąd montażu, to jest kolejne doświadczenie :) Moja dopisana uwaga juz jest w takim razie nieaktualna

Odpowiedz do tematu