Poprzedni temat «» Następny temat
EdW 1/2006 - Płytka testowa kursu AVR-GCC
Autor Wiadomość
snow 
AVR, AVR-GCC

Wysłany: 2008-02-22, 10:33   

Zrób tak:

1. Zobacz czy w katalogu z plikiem który chcesz skompilować masz plik Makefile (musi być dobrze ustawiony typ procesora, target oraz typ programatora)
2. Uruchom Programmers Notepad
3. Otwórz plik do kompilacji
4. Wybierz Tools/[Winavr] Make all
5. Wybierz Tools/[Winavr] Program

i powinien się wgrać program do procka.

Ten plik bat który stworzyłeś jest niepotrzebny.

sasha_amator 
Nowy na forum

Wysłany: 2008-02-22, 14:14   

dzieki za pomoc, juz dziala. te pliki bat rzeczywiscie nie sa potrzebne. zainstalowalem jeszcze raz winavr, zmianilem pola MCU, F_CPU oraz TARGET. teraz dziala wszystko ok. nalezy pamietac zeby nazwa pliku, w ktorym piszemy program byla tak sama jak nazwa w polu TARGET w pliku makefile.

grysek67 
TI:)

Wysłany: 2008-05-03, 11:56   

Chciałem zacząć kurs C lecz brakuje mi niektórych numerów EDW gdzie moge je teraz dostać??

tasza napisał/a:
materiały publikowane w EdW (artykuły, projekty) obowiązuje dwuletni 'okres ochronny' i trzeba z tym żyć...
o co chodzi z tym okresem ochronnym??

Anax 

Wysłany: 2008-05-03, 15:42   

Cytat:
9. Zabrania się umieszczania kopii materiałów publikowanych na łamach czasopisma "Elektronika dla Wszystkich" w ciągu ostatnich dwóch lat. Dopuszcza się jedynie - jeżeli wymaga tego dyskusja - umieszczanie niezbędnego fragmentu np. schematu, programu lub płytki drukowanej. Proponujemy aby zamiast elementów wskazanych wyżej umieszczać informację o źródle, gdzie można znaleźć odpowiednie materiały - czyli nr EdW oraz stronę. Zabrania się również umieszczania materiałów z innych źródeł bez uzyskania zgody ich autora.

Punkt 9. regulaminu Forum Elportalu :wink: Oj, kolega chyba nie czytał reluaminu :razz: :mrgreen:

Pozdrawiam. :wink:

NIEBO! 
Nowy na forum

Wysłany: 2008-09-17, 17:46   

Witam!
  1. Mam zamówioną płytkę PCB AVT-3505 i czy ktoś wie czy obecnie płytki mają jeszcze błąd z poczatku serii? Trzeba je przerabiać wg http://elportal.pl/n0017/.../napraw3505.pdf czy jest to już stara baśń, którą pamiętają tylko starzy górale i forum elportalu? :)

2. Ktoś ma jeszcze jakieś wskazówki do tego zestawu poza oczywiście artykułem, kursem i forum?

Pozdrawiam
NIEBO!™

gwozdex 

Wysłany: 2008-09-17, 22:12   

Są dwie możliwości:
- albo dostaniesz poprawione PCB
-albo dostaniesz pierwszą dostępną w AVT wersję płytki a dodatkowo 3 taką małą płyteczkę która jest właśnie tą erratą o której mowa w tym temacie.

Tak więc o przeróbki nie musisz się martwić.

elektron 
Nowy na forum

Wysłany: 2008-09-18, 06:38   

Czy jest nadal aktualne wydanie kursu w formie książkowej? Upłynęło już trochę czasu a zapowiadanej pozycji nie ma.

gwozdex 

Wysłany: 2008-09-18, 10:28   

To pytanie należy kierować do autora książki, ale coś mi mówi ze napisać książkę to nie jest taka prosta sprawa, zwłaszcza ze większość z nas ma inne zajęcia na głowie ( zatem autor też). Cierpliwości Koledzy!

Odpowiedz do tematu