Poprzedni temat «» Następny temat
programy free do rysowania schematów elektrycznych
Autor Wiadomość
czesiu
Gość
Wysłany: 2005-10-02, 20:42   programy free do rysowania schematów elektrycznych

Poszukuję programów freeware do rysowania schematów elektrycznych - nie elektronicznych- a więc przekażników, styczników, łączników, silników, transformatorów 1 i 3 fazowych i t.d. i umożliwiających wydruk narysowanych shematów. Jedynym jak dotychczas programem o podobnych własnościach jest SEE2000, ale jest to program komercyjny. Nie interesują mnie również nakładki na AUTOcad. Program nie musi sprawdzać poprawności połączeń ani tworzyć listy elementów a ma służyć do przerysowywania starych, zniszczonych dokumentacji maszynowych.

Wojtek 

Wysłany: 2005-10-02, 21:54   

Nie znam programów akurat do rysowania schematów elektrycznych ale można wykorzystać programy elektroniczne tyle że zrobisz sobie własną bibliotekę symboli elektrycznych.

timi

Wysłany: 2005-10-03, 09:00   

na pewno pełny darmowy to OpenOffice, w pakiet wchodzi program "OpenOffice.org Draw" - rysunki wektorowe - można narysować kilka symboli i układać :)

KrzysiekK 

Wysłany: 2007-06-02, 14:12   

Jak pamiętam schemat elektryczny utworzony w SEE2000 przenosiłem do Corel Draw 9 (o ile pamiętam to przez schowek) i w ten sposób "omijałem" brak możliwości zapisu w SEE2000. Schemat lekko się różnił pod względem wyglądu graficznego. Nie pamiętam czy działało to w drugą stronę tj. schemat elektryczny wczytany z Corel Draw 9 można było edytować w SEE 2000. Takie rozwiązanie może być wystarczające w przypadku sporadycznych projektów. Na dłuższą metę lepiej utworzyć swoje biblioteki elektryczne w jakimś darmowym programie do projektowania elektroniki i z niego korzystać.

Sebastian_P 
Nowy na forum

Wysłany: 2007-06-02, 22:46   

A ja polecam całkiem darmowy program pająk firmy moeller: http://www.moeller.pl/Des...aspx?PageID=355

GAVRON 
Cy-27 FLANKER

Wysłany: 2007-06-03, 12:42   

PCschematic® ELautomation

mariusz_edw 

Wysłany: 2007-06-03, 13:01   

Darmowy odpowiednik protela KiCAD, całkowicie darmowy do pobrania -> tutaj.

Ciekawa pozycja, niestety nie kompatybilna ze standartami Protela.

Odpowiedz do tematu