Poprzedni temat «» Następny temat
PHILIPS AS 640 - Problem z głowicą laserową CDM 12.1
Autor Wiadomość
UL1211N
Nowy na forum

Wysłany: 2017-10-16, 20:18   PHILIPS AS 640 - Problem z głowicą laserową CDM 12.1

Witam. Wyżej wymieniona wieża miała problem z odczytem płyt CD. Początkowo cała mechanika działa poprawnie tylko był problem, bo wieża wywalała NO DISC. Rozebrałem, popatrzyłem i zauwazyłem ułamany magnes przy soczewce lasera (głowica Philips CDM 12.1). Kupiłem nowa głowicę (zamiennik VAM 1202). I tu pojawia się problem. Po złożeniu wszystkiego w całosć wieża widzi bezproblemowo wsadzone płyty (zmieniarka na 5 płyt) ale przy próbie odtwarzania wywala "Err". Głowica zachowuje się poprawnie - płyta zaczyna się kręcić, soczewka świeci, rusza się do góry, na dół lewo prawo, i po chwili zatrzymuje się płyta i wywala "Err". Próbowałem wszystkich rodzajów płyt, przeczyściłem styki, zimne luty, sprawdziłem taśmy flex i za każdym razem wywala Err. Ma ktoś jakiś pomysł? Może trafiłem na głowicę-bubel? Kiedyś wymieniałem oryginał CDM 12.1 na VAM 1202 i śmigało bezproblemowo. Mi się już skończyły pomysły. Tak myślę czy nie spróbować podstawić drugiej, nowej głowicy. Miał ktoś z was podobny problem? Jeżeli tak to poprosze o jakieś wskazówki, rady co jeszcze mógłbym sprawdzić. :)

Ertew 
-.^

Wysłany: 2017-10-21, 12:55   

Podeślij zdjęcia starego i nowego modułu.
Lasery są bardzo wrażliwe na wyładowania elektrostatyczne, dlatego większość modułów posiada specjalne pole lutownicze zwane zworą technologiczną. Po testach to pole jest cynowane zwierając zasilanie lasera i taki "popsuty" moduł jest sprzedawany.
Żeby moduł ożył, należy go zainstalować (podłączyć wszystkie taśmy) i lutownicą zdjąć nadmiar cyny z pola lutowniczego. Jeśli cynę usuniesz przed montażem, prawdopodobnie uszkodzisz diodę laserową.

Odpowiedz do tematu