Poprzedni temat «» Następny temat
Konwerter poziomów logicznych 3.3V/5V bez źródła 3.3V
Autor Wiadomość
porlock 
Nowy na forum

Wysłany: 2017-08-11, 18:34   Konwerter poziomów logicznych 3.3V/5V bez źródła 3.3V

Jest sobie dron, który ma wadę fabryczną wada owa polega na tym ze ESC od silników przyjmuje sygnały PWM w logice 5V, a "kostka" sterująca może wycisnąć tylko PWM w logice 3,3V. W firmware "kostki" drona jest patch który w jakiś cudowny/magiczny sposób sobie radzi z tym problemem, z tym ze od pewnej wersji softu patch nie jest już implementowany. Aby wgrać najnowsze firmware trzeba sobie samemu poradzić z ową wadą fabryczną lub zostać przy starym sofcie. Do samego ESC idą kabelki 5V, GND, PWM 3,3V, i coś tam jeszcze ale na pewno nie zasilanie 3,3V. Sama "kostka" również nie ma nigdzie wyprowadzonego zasilania 3.3V.

Krótko mówiąc - potrzeba podnieść napięcie sygnału PWM idącego z kontrolera do regulatora (ESC)

Gotowe konwertery poziomu sygnałów wymagają zasilania po stronie 3.3V jak i 5V, niestety 3,3V nie mam dostępnego, moze by podłączyć stabilizator 3,3 do linni 5V ?

Wiem ze można by do tego użyć układu opartego na bramkach lub tranzystorach ale nie umiem sam wybrać bramki a jest ich zatrzęsienie, podobnie jak wybrać tranzystor ze o doborze odpowiednich rezystorów nie wspomnę, nie jestem elektronikiem, montuje coś od przypadku do przypadku i w 99% z gotowych schematów.

Bym był wdzięczny za jakiś prosty schemacik .. i spis elementów.

To co mi się udało to pogooglować i znaleźć coś takiego
http://www.incrediblediy....el-shifter.html

Z góry dzięki za uwagi i sugestie :)

Jony130 

Wysłany: 2017-08-11, 19:25   

A próbowałeś podłączyć to bez konwertera poziomów ? Może ten ESC rozpoznaje poziomy CMOS a nie TTL.
Co do schematu tu już go sam sobie znalazłeś. Albo noża by spróbować taki prostszy schemat. A noż zadziała.

233.png
Plik ściągnięto 584 raz(y) 56,33 KB

Odpowiedz do tematu