Poprzedni temat «» Następny temat
System powiadomień z wykorzystaniem głośników bluetoth
Autor Wiadomość
mes mariusz 
Nowy na forum

Wysłany: 2016-06-14, 07:25   System powiadomień z wykorzystaniem głośników bluetoth

Cześć

Przeglądając jeden z popularnych serwisów aukcyjnych pomyślałem, że z użyciem tanich jak barszcz głośników bluetooth mógłbym zrealizować system komunikatów głosowych w budynku. Zastanawiam się tylko:

- czy jest szansa, że połączę się ze wszystkimi głośnikami jednocześnie ?
- jak napisać (jakich rozwiązań użyć) sktypd dla windows (bat) lub linux (bash), który pozwoli mi nawiązać połączenie z wybranym głośnikiem, a następnie odtworzyć komunikat (dwa parametry: numer głośnika i plik do odtworzenia).
- głośnością zdalnego głośnika raczej nie posteruję zdalnie (nie wydaje mi się, by zdalna regulacja głośności była w nich zaimplementowana).

Musiałbym tylko na stałe podpiąć je do zasilania 5V (mam nadzieję, że urządzenia te mają wbudowany kontroler ładowania, który zabezpieczy wbudowany akumulator przed przeładowaniem).

Kolejną zaletą tych głośników jest fakt, że zmieszczą się w puszce elektrolistalacyjnej fi 60. Jeszcze tylko osłonka na samochodowy głośnik drzwiowy - z małymi średnicami niestety jest ciężko (najmniejsze są chyba 15-ki albo 20-ki).

Co myślicie o takim pomyśle?

Pozdrawiam
Mariusz

tom5555 

Wysłany: 2016-06-14, 18:04   

Może być problem z zasięgiem, 10m to chyba max bez fizycznych przeszkód pomiędzy nadajnikiem i odbiornikiem.

Odpowiedz do tematu