Poprzedni temat «» Następny temat
AllDataSheetFinder - szybkie wyszukiwanie not katalogowych
Autor Wiadomość
Symeg 
Nowy na forum

Wysłany: 2015-08-23, 17:46   AllDataSheetFinder - szybkie wyszukiwanie not katalogowych

Cześć. Jakiś czas temu pracowałem nad tym programem i chciałbym się nim z wami podzielić. Liczę, że komuś się przyda :)

AllDataSheetFinder jest narzędziem do wyszukiwania, pobierania oraz organizowania not katalogowych ze strony alldatasheet.com i własnych, które pochodzą z innych źródeł.

Możliwości:
- szybkie wyszukiwanie oraz pobieranie not katalogowych ze strony alldatasheet.com
- przechowywanie ostatnio pobranych
- dodawanie do ulubionych (wtedy nigdy nie zostaną usunięte)
- tagowanie
- przechowywanie loga producentów
- automatyczne aktualizacje
- schludny i prosty w obsłudze interfejs w języku polskim lub angielskim

Wymaga .NET Framework 4.5 i przeglądarki plików PDF do poprawnego działania

Wszystkie dane są domyślnie przechowywane w AppData\Local\AllDataSheetFinder (można oczywiście zmienić)

Licencja: GNU GPL v3

Zrzuty ekranu:

Download: http://szymonkatra.github...atasheetfinder/
Repozytorium GitHub: https://github.com/SzymonKatra/AllDataSheetFinder

sstasinek
Nowy na forum

Wysłany: 2016-02-28, 10:46   Re: AllDataSheetFinder - szybkie wyszukiwanie not katalogowy

Symeg napisał/a:

Wymaga .NET Framework 4.5

Czy jest opcja zmniejszenia wymagań do 4.0?

Symeg 
Nowy na forum

Wysłany: 2016-04-02, 19:26   Re: AllDataSheetFinder - szybkie wyszukiwanie not katalogowy

sstasinek napisał/a:
Symeg napisał/a:

Wymaga .NET Framework 4.5

Czy jest opcja zmniejszenia wymagań do 4.0?

Niestety nie. Aplikacja intensywnie używa funkcjonalności która jest dostępna tylko od .NET 4.5 wzwyż.

matrix 

Wysłany: 2016-04-03, 08:57   

Czy program po dwukliku w znaleziony pdf gdzieś go pobiera ?
Cofam pytanie, kliknąłem kółeczko USTAWIENIA...
Przyznam szczerze że nawet ciekawy program. Nie trzeba odpalać całej przeglądarki żeby znaleźć jakąś notę. Ale zrodziły mi się dodatkowe pytania:
1 - Co z pdf'ami które dodam lokalnie ze swojego komputera ?
2 - Przeniesione zostaną do lokalizacji która zapisana jest w ustawieniach ?
3 - Jeśli dodam jakąś liczbę pdf'ów ze swojego komputera to jeśli wpiszę frazę w wiersz wyszukiwania to gdzie najpierw będzie szukać ? W lokalnych ? W internecie ? Czy i tu i tu ?

Symeg 
Nowy na forum

Wysłany: 2016-04-03, 15:48   

matrix napisał/a:
Czy program po dwukliku w znaleziony pdf gdzieś go pobiera ?
Cofam pytanie, kliknąłem kółeczko USTAWIENIA...
Przyznam szczerze że nawet ciekawy program. Nie trzeba odpalać całej przeglądarki żeby znaleźć jakąś notę. Ale zrodziły mi się dodatkowe pytania:
1 - Co z pdf'ami które dodam lokalnie ze swojego komputera ?
2 - Przeniesione zostaną do lokalizacji która zapisana jest w ustawieniach ?
3 - Jeśli dodam jakąś liczbę pdf'ów ze swojego komputera to jeśli wpiszę frazę w wiersz wyszukiwania to gdzie najpierw będzie szukać ? W lokalnych ? W internecie ? Czy i tu i tu ?

1 i 2. Tak, pdf zostanie skopiowany do lokalizacji podanej w ustawieniach. Konkretnie to do podfolderu SavedDatasheets.

3. Jeżeli otwarta jest lista zapisanych not (gwiazdka się świeci na żółto) to wtedy po wpisaniu jakiejkolwiek frazy przeszukiwane są tylko lokalnie zapisane noty pod względem nazwy oraz tagów. Dopiero po wciśnięciu Entera lub przycisku Szukaj(lupa w prawym górnym rogu) program wyjdzie z listy ulubionych i zacznie przeszukiwać internet.

Program właśnie został stworzony do tego, aby nie było potrzeby przebijać się przez kolejne podstrony alldatasheet.com do pobrania lub sprawdzenia danej noty.

matrix 

Wysłany: 2016-04-03, 17:35   

Podoba mi się, nawet bardzo ale... mam zastrzeżenia a właściwie spostrzeżenie/prośbę. Chciał bym dodać za jednym razem wiele pdf'ów a jest to niemożliwe... Można to jakoś zmienić ? A może się da a ja o tym nie wiem ?

Symeg 
Nowy na forum

Wysłany: 2016-04-03, 18:55   

matrix napisał/a:
Podoba mi się, nawet bardzo ale... mam zastrzeżenia a właściwie spostrzeżenie/prośbę. Chciał bym dodać za jednym razem wiele pdf'ów a jest to niemożliwe... Można to jakoś zmienić ? A może się da a ja o tym nie wiem ?

Niestety nie jest to teraz możliwe, ale dziękuję za sugestię.
Postaram się dodać tą funkcjonalność w kolejnej wersji, aczkolwiek nie wiem kiedy to nastąpi gdyż nie mam ostatnio dużo czasu.

Symeg 
Nowy na forum

Wysłany: 2016-05-27, 20:38   

Mając aktualnie czas, zastosowałem się do sugestji @matrix i zaimplementowałem dodawanie więcej niż jednego pdf'a na raz.

Po kliknięciu przycisku dodawania wystarczy zaznaczyć w oknie dialogowym więcej dokumentów i dodać :)

Nową wersję można pobrać z mojej strony podanej w pierwszym poście, lub jeżeli ktoś posiada już program to przy uruchomieniu powinien pojawić się monit o nowej wersji.

matrix 

Wysłany: 2016-05-28, 14:59   

Pobrałem, sprawdziłem. Próba dodania 47 plików pdf na raz zakończyła się poniższym zrzutem ekranu.

Koniec końcem nie dodały się żadne pliki...

alldata przestał dzialać.png
Plik ściągnięto 9 raz(y) 114,04 KB

Symeg 
Nowy na forum

Wysłany: 2016-05-28, 18:25   

matrix napisał/a:
Pobrałem, sprawdziłem. Próba dodania 47 plików pdf na raz zakończyła się poniższym zrzutem ekranu.

Koniec końcem nie dodały się żadne pliki...

W katalogu użytkownika po takim błędzie powinien pojawić się plik AllDatasheetFinder.log. Czy mógłbyś mi go przesłać w celu ustalenia co powoduje błąd?

matrix 

Wysłany: 2016-05-29, 05:59   

Symeg napisał/a:
W katalogu użytkownika po takim błędzie powinien pojawić się plik AllDatasheetFinder.log.

Mail wysłany..

Symeg 
Nowy na forum

Wysłany: 2016-05-29, 14:28   

Poprawiona wersja (0.3.9) już jest do pobrania poprzez stronę lub automatyczną aktualizację.

Zachęcam również do zgłaszania bugów i propozycji na githubie jeżeli ktoś posiada konto: https://github.com/SzymonKatra/AllDataSheetFinder/issues

matrix 

Wysłany: 2016-05-29, 16:23   

Ściągnąłem, dodałem te wcześniejsze 47 plików i jakoś poszło. Trochę długo oblicza ilość stron w dokumentach pdf, ale jest okey.
Na razie więcej błędów nie widziałem. Jak napotkam to dam znać...

Symeg 
Nowy na forum

Wysłany: 2016-05-29, 17:01   

matrix napisał/a:
Ściągnąłem, dodałem te wcześniejsze 47 plików i jakoś poszło. Trochę długo oblicza ilość stron w dokumentach pdf, ale jest okey.
Na razie więcej błędów nie widziałem. Jak napotkam to dam znać...

Niestety nic na to nie mogę poradzić. Używam do tego biblioteki PDFSharp. Żeby sprawdzić ile dokument ma stron, trzeba go po prostu całego wczytać i policzyć.

matrix 

Wysłany: 2016-07-14, 13:02   

Wiem że wyszła nowsza wersje lecz... Przy próbie aktualizacji taki błąd jak poniżej. Oraz program uruchamia się ponownie i ponownie informuje o możliwości aktualizacji...

błąd all datasheet finder po aktualizacji.png
Plik ściągnięto 3874 raz(y) 15,28 KB

Odpowiedz do tematu