Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Jony130
2016-09-19, 14:12
Monitor trzeszczy
Autor Wiadomość
kilos_kw
Nowy na forum

Wysłany: 2015-02-04, 12:43   Monitor trzeszczy

Witam, mam problem z monitorem bo od czasu do czasu coś w nim cichutko trzeszczy. Tak było zaraz po kupieniu. Myślałem, że stopke krzywo ustawiłem i coś tam pręży ale to chyba nie to.
Dzwięk przypominający strzelanie plastiku tylko tak ciuchutko, troszke mnie to denerwuje, w nocy spac nie moge przez to.
Co to mogłoby być?

Acha, monitor firmy AOC.

tom5555 

Wysłany: 2015-02-04, 13:51   

Trzeszczy kiedy jest podłączony do sieci, czy po odłączeniu kabla zasilającego też trzeszczy?

kilos_kw
Nowy na forum

Wysłany: 2015-02-04, 14:14   

Trzeszczy jak jest podłączony do sieci, i po odłaczeniu, ale tylko przez jakiś czas.
Tylko to nie jest takie ciągłe trzaskanie tylko od czasu do czasu, bardzo denerwujące.

timo66 
...:::Anty Spam:::...

Wysłany: 2015-02-04, 18:24   

Może jakieś plastiki się "gryzą"?
Jeśli te trzeszczenie dobiega z elementów ruchomych, też możliwe na łączeniach obudowy to prawdopodobnie pomogło by użycie jakiegoś silikonu w sprayu na gumowe uszczelki.
Problem prawdopodobnie może powstawać ze względu na różną rozszerzalność materiałów. Pierw się wszystko nagrzewa, a po wyłączeniu stygnie i znów pracuje.

Ertew 
-.^

Wysłany: 2015-02-04, 18:51   

Miałem tak z monitorem LG (produkcja ok. 2005r.). U mnie problemem było nagrzewanie się konstrukcji oraz sposób mocowania/pasowania elementów. Albo metalowa ramka LCD rozszerzała się inaczej niż plastikowa obudowa albo problem dotyczył rozszerzania się kilku części plastikowej obudowy (wykonanej z różnych materiałów). Na szczęście trzaski były tylko ledwo słyszalne w nocy więc temat olałem.

Ty też spróbuj olać problem lub oddać monitor do serwisu niech wymienią na inny model. Naprawić się tego raczej nie da, obstawiam że rozebranie monitora oraz powieszenie na ścianie matrycy i elektroniki też nie wchodzi w grę.

kilos_kw
Nowy na forum

Wysłany: 2015-02-04, 20:05   

Ciekawe czy będą chcieli wymienić na inny...

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi