Poprzedni temat «» Następny temat
Denon UD-M30 pamięć radia
Autor Wiadomość
haterkmp 

Wysłany: 2014-06-01, 16:01   Denon UD-M30 pamięć radia

Witam Forumowiczów

jestem posiadaczem takiego denona i wszystko było ok i pewnego dnia, nagle coś się zaczęło dziać z pamięcią radia. Mianowicie miałem zapisane ok 10 stacji radiowych, wszystko było ok. Teraz mam zapisane tylko 3 stacje, nie mogę zapisać tych które są, a na jednej komórce rozjechała się nawet częstotliwość wyszukiwania (było np. 101,10 MHz i krok wyszukiwania 0,05MHz a teraz jest zapisana 101,14 i krok 0,05 daje 101,19; 101,24 itd)

I teraz pytanie - czy jest możliwość przywrócenia ustawień fabrycznych? Szukałem po necie ale niestety nie znalazłem niczego sensownego. Wspomnę też, że funkcja auto preset też nie działa, chociaż pamiętam, że kiedyś raz tak stroiłem. Jest tam zewnętrzna pamięć 93LC66. Teoretycznie mogę ją wymienić tylko czy jak dam nowy układ to będzie działać?

Pozdrawiam

Ertew 
-.^

Wysłany: 2014-06-02, 18:33   

http://www.eserviceinfo.c...hp?fileid=57453 (3 części do ściągnięcia)

Nie znalazłem na schemacie żadnego RAMu podtrzymywanego bateryjnie, więc najprawdopodobniej wszystkie ustawienia siedzą w tym kawałku EEPROMu.
Ja bym próbował wstawić w to miejsce świeży układ ze skopiowaną zawartością, możliwe że układ już się zużył. Jeśli nie pomoże, wstaw świeży, w najgorszym razie czeka Cię automatyczne strojenie mechaniki CD, opisane na początku instrukcji obsługi.

haterkmp 

Wysłany: 2014-06-03, 06:13   

z tego co wykminiłem ze schematu i noty katalogowej głównego CPU to w jego "programie" jest cała obsługa mechanizmu CD - w tym EEPROMie zapisywane są tylko stacje radiowe. trza zamówić ze dwie sztuki i spróbować bo mnie krew zalewa kiedy za każdym razem muszę wyszukiwać stacji. btw człowiek szybko się przyzwyczaja do luksusu...

haterkmp 

Wysłany: 2015-06-05, 11:45   

kurcze... minął rok... dzisiaj wymieniłem eeproma i radyjko hula aż miło.
temat można zamknąć.

Odpowiedz do tematu