Poprzedni temat «» Następny temat
nowy.elportal.pl
Autor Wiadomość
FireIsland 
Nowy na forum

Wysłany: 2014-06-11, 12:51   

Osobiście chciałbym aby na forum został utworzony dział związany z Praktycznym Kursem Elektroniki, w którym można by było rozmawiać tylko na tematy związane z pojawiającymi się tam rzeczami. Chyba, że gdzieś jest taki dział ( nie mogę znaleźć, jestem dość nowym użytkownikiem ).

Wojtek 

Wysłany: 2014-06-11, 13:17   

Czekamy na działania admina i wtedy dopracujemy dokładne powiazania z EdW

kayron 
PLC FATEK, automatyka na życzenie

Wysłany: 2014-06-20, 15:20   

Mi brakuje jednej żeczy, możliwości wstawiania filmów z YOuTube bezpośrednio w post.
Kiedy wystartuje obiecane nowe forum, no chyba że just jest pod jakimś innym adresem ?

Wojtek 

Wysłany: 2014-06-23, 07:03   

Cytat:
Kiedy wystartuje obiecane nowe forum, no chyba że just jest pod jakimś innym adresem ?

Nic nie wiem, cos admin zamilkł ;)

end 
tool

Wysłany: 2014-07-13, 19:33   

Witam. Jest i nowy styl, proszę o raportowanie ewentualnych błędów w tym temacie.
W stylu są pewne niedociągnięcia i nie jest to jeszcze końcowa wersja, więc kilka ikonek jeszcze zostanie zmienionych na nowe.

Dziękuje i pozdrawiam.

Ertew 
-.^

Wysłany: 2014-07-13, 20:43   

Kolorystyka i prostota zdecydowanie na plus, niemniej brakuje mi kilku rzeczy. Oto lista uwag:

1. Brak całej górnej belki z linkami do profilu, prywatnych wiadomości, szukajki, a na głównej także listy nieprzeczytanych postów (na szczęście 'stary' link działa dalej).

2. Nie wiem po co linki do AVT (sklep i prenumerata) są tak wyróżnione, ale w połączeniu z punktem 1) tworzy to bardzo dziwną kombinację.

3. Tło jest za jasne, a ramki zbyt mało wyraźne (subiektywne odczucie, na pewno się przyzwyczaję i przestanę narzekać). Fajnie się to będzie drukowało, ale w porównaniu z poprzednimi wersjami teraz wali po oczach.

4. Doceniam zmianę stylu, ale uważam że warto by najpierw zainwestować w zmianę silnika np. na ppBBv3.

5. Strona domaga się wtyczki flesza, wcześniej tak nie było.
Nie wiem do czego to zmierza bo aktualnie w/w wtyczki nie mam na stanie. Może ktoś z forumowiczów już odpalił i powie mi jak wygląda magiczne animowane logo czy co tam doszło.

end 
tool

Wysłany: 2014-07-14, 07:32   

Witam. Dzięki za zgłoszoną sugestię.

P.S. Jeśli przejdę na czyste phpBBv3 to jaki dla Ciebie użytkownika będzie miało to wpływ na korzystanie z forum? Bo nie wiem dlaczego się tak upieracie, bo i wersja Przema jak i czyste phpBB mają swoje wady i zalety - pomijam jakieś mity nt. modyfikacji Przema.
Forum jest praktycznie okrojone ze wszystkich zbędnych bajerów.

Wojtek 

Wysłany: 2014-07-14, 08:37   

Ertew napisał/a:

Nie wiem do czego to zmierza bo aktualnie w/w wtyczki nie mam na stanie. Może ktoś z forumowiczów już odpalił i powie mi jak wygląda magiczne animowane logo czy co tam doszło.

U mnie o nic nie dopominało się. O jakim magicznym logo mówisz?
Ertew napisał/a:
1. Brak całej górnej belki z linkami do profilu, prywatnych wiadomości, szukajki, a na głównej także listy nieprzeczytanych postów (na szczęście 'stary' link działa dalej).

Tak, to powinno być.

Reszta dla mnie jest ok, rozumiem jak te wszystkie szczegóły zostaną dopieszczone to zrobimy zmiany dalsze o jakich wcześniej rozmawialiśmy.

timo66 
...:::Anty Spam:::...

Wysłany: 2014-07-14, 15:42   

Ten flesh to szukajka bezpośrednio w TME.
Ertew napisał/a:

joon 

Wysłany: 2014-07-14, 19:26   

Moim skromnym zdaniem to obecnie strona razi po oczach, ale to tylko moje subiektywne zdanie.

Ertew 
-.^

Wysłany: 2014-07-14, 20:04   

Po kolei:

P.S.)
Wersja Przema naprawiła sporo niedociągnięć phpBBv2, zgodnie z sugestią nie wnikam ile dziur zostało załatanych, ile powstało przy okazji łatania.
Największe zmiany z punktu widzenia aktywnego użytkownika (niestety nie wiem czy to funkcja standardowa czy mod) to:
- dodawanie komentarzy do zgłaszanych raportów
- w prywatnych wiadomościach dla wybranej dowolnej na dole wyświetla się cała historia wątku, nie trzeba szukać po tytułach w skrzynce nadawczej i odbiorczej
- jeśli w trakcie pisania postu pojawi się odpowiedź, mój post nie zostanie wysłany, wrócę do edytora i w miejscu podglądu dostanę wszystkie nowe posty innych osób

Dla równowagi, tutaj (pewnie mod) mamy genialną wyszukiwarkę postów i tematów. Na forum phpBBv3 z którego korzystam, nie da się wyszukać postów z ostatniego miesiąca, nie da się też wszystkich postów ze słowem (przykładowo) 'atmega*', ponieważ to słowo jest zbyt popularne i powyżej tysiąca wyników szukajka zgłasza błąd.

1)
Wylogowało mnie z forum, z autologowania nie korzystam (jakoś niezbyt chce działać, przyzwyczaiłem się). Teraz zagadka, jak się zalogować bez górnej belki?
...
Dobra, jest pole do logowania na stronie głównej, jest adres strony logowania zapamiętany w historii przeglądarki, jak widać dałem radę :smile: .
Niestety brak górnej belki uniemożliwia założenie konta / odzyskanie hasła jeśli nie zna się właściwego linku do strony logowania. Moim zdaniem, temat 'belka' powinien być priorytetem.

5)
Ok, magiczne logo to reklama TME spełniająca przy okazji funkcję szukajki w ich sklepie. Już myślałem że główne link przeszły z górnej belki do jakiegoś elementu flesza i bez flesza forum traci na funkcjonalności.

3)
joon, po dniu spędzonym przy świetle naturalnym, forum już tak nie razi po oczach. Plus za czytelność, ale nadal uważam że styl jest zbyt oczojebny.

Myślę że przy okazji przeróbek kodu istnieje możliwość stworzenia dwóch lub trzech stylów forum i opisania ich jako podstawowy/alternatywne. Większość przeglądarek rozpoznaje alternatywne style strony i w menu idzie wybrać:
- ignoruj style
- styl podstawowy
- style dodatkowe/opcjonalne (o ile są zdefiniowane)
Kto jest za stworzeniem alternatywnego (nocnego) stylu i możliwości wyboru ręcznego lub może jakimś klawiszem?

matrix 

Wysłany: 2014-07-14, 20:33   

Jedno pytanie:
po co u góry na forum link do... forum ?

U góry strony kilka odnośników z serii:
Kod:
Home
O nas
Materiały
Różne
Reklama
Kontakt

nie działa. Na stronie Elportalu działa rozwijając listę. Na forum brak działania.

joon 

Wysłany: 2014-07-14, 20:50   

Ertew napisał/a:
joon, po dniu spędzonym przy świetle naturalnym, forum już tak nie razi po oczach. Plus za czytelność, ale nadal uważam że styl jest zbyt oczojebny.
cały dzień przy świetle słonecznym pracowałem na zewnątrz, jednak dla mnie za jasno jest.

vito1
Nowy na forum

Wysłany: 2014-07-15, 09:43   

Nie widzę przycisku "Wyloguj: na forum

Wojtek 

Wysłany: 2014-07-15, 09:54   

joon napisał/a:
cały dzień przy świetle słonecznym pracowałem na zewnątrz, jednak dla mnie za jasno jest.

Odpaliłem sobie inne fora z których korzystam i porównałem - nie widzę różnicy w jasności np. między atnel i elportal - co najwyżej bardziej kontrastowe są "belki" czerwone i czarne ale ja akurat tutaj mam to na plus ;)
Koniecznie musi wrócić pasek użytkownika: szukaj, profil itp. to co było wcześniej

Odpowiedz do tematu