Poprzedni temat «» Następny temat
nowy.elportal.pl
Autor Wiadomość
korfanty33 

Wysłany: 2014-03-08, 21:19   nowy.elportal.pl

Dość ciekawa strona , przypomina mi stronę o podobnej tematyce ;-)

Ale brakuje mi jednego jak wchodzę na forum ze strony "nowy.elportal.pl"
tj dziesięciu najnowszych postów - nie będzie mi się chciało paczyć na daty ,
potem ktoś mi zarzuci że odgrzebuję stary nieaktualny temat :-(

timo66 
...:::Anty Spam:::...

Wysłany: 2014-03-08, 21:32   

korfanty33 napisał/a:
tj dziesięciu najnowszych postów - nie będzie mi się chciało paczyć na daty ,
potem ktoś mi zarzuci że odgrzebuję stary nieaktualny temat :-(

Hmm, to czego ci brakuje ? To że nie chce ci się patrzeć na daty już wiemy :razz:

Z drugiej strony mogę cię zapewnić, że 10 postów na dzień, czy tydzień zawsze jest i jeszcze nie spotkałem by było inaczej. Nie widnieją tam dwa lata stare kotlety.

A tak z innej beczki, to jeśli ktoś pisze coś wartościowego w temacie to jest to drugorzędne, że temat jest stary.

korfanty33 

Wysłany: 2014-03-08, 21:47   

timo66 napisał/a:

A tak z innej beczki, to jeśli ktoś pisze coś wartościowego w temacie to jest to drugorzędne, że temat jest stary.

mi tylko chodziło o funkcjonalność

dziś pisałem w dziale audio bo był mi potrzebny tam są starocie tylko , nikt się tym nie zainteresuje RACZEJ coś znam naturę ludzką ;-)

oj nieraz widziałem jak ludzie odpisują nie czytając całego wątku a potem aaa otttto chhhodzziło

Wojtek 

Wysłany: 2014-03-09, 07:30   

korfanty33 napisał/a:

To jest wydaje się do zrobienia. Może być przydatne.
korfanty33 napisał/a:
dziś pisałem w dziale audio bo był mi potrzebny tam są starocie tylko , nikt się tym nie zainteresuje RACZEJ coś znam naturę ludzką

Tu możesz się mylić bo na forum jest taka fajna funkcjonalność "Zobacz nieprzeczytane posty" i ja osobiście zawsze zaczynam od tego i mam najnowsze tematy lub ich aktualizacje od razu wyświetlone, co w sumie niejako dubluje to o czym piszesz na początku.

kayron 
PLC FATEK, automatyka na życzenie

Wysłany: 2014-03-09, 10:18   

Byłem, Zobaczyłem i..
Pomysł wydaje się być fajny, choć nie lubię stron w układzie kafelkowym, no ale to kwestia gustu.

Fajnie by było jakby na Nowym elportalu, pojawił się dział znany z strony EP, czyli Archiwum, bo mnie np EDW jako całość nie interesuje, ale chętnie za np. płatnego SMSa ściągnąłbym sobie arty o triakach bo z nimi pracuję.

Za "namową" Wojtka kupiłem, właśnie ostatnie wydanie EDW, i oprócz właśnie skąpego artykułu o triakach, oraz rozwiązania zadnia "Jak to działa", bo ostatnio też naprawiałem taki nietypowy sterownik silnika krokowego z maszyny z lat 90, właściwie niewiele ciekawego dla mnie tam było.

Wojtek 

Wysłany: 2014-03-09, 10:22   

kayron napisał/a:
Za "namową" Wojtka kupiłem,
- tak czułem że na mnie się to odbije , a mnie chodziło tylko o tą właśnie zapowiedź i chęć redakcji do zrobienia zmian :)

kayron 

Wysłany: 2014-03-09, 11:00   

Wojtek napisał/a:
kayron napisał/a:
Za "namową" Wojtka kupiłem,
- tak czułem że na mnie się to odbije , a mnie chodziło tylko o tą właśnie zapowiedź i chęć redakcji do zrobienia zmian :)

Nie no, żałować nie żałuję przynajmniej na nocnej zmianie miałem co czytać ;) , i trochę o triakach się dowiedziałem, bo w pracy mamy ich multum.

Wojtek 

Wysłany: 2014-03-26, 12:14   

Od tego momentu nastepuje zmiana na elportal.pl - jest już nowa zapowiadana odsłona. Teraz przyszedł czas na nasze forum - ale to już kompetencje naszego admina są :)

kayron 

Wysłany: 2014-03-26, 19:40   

Zobaczymy, na razie czuję się w tym nowym układzie jak dziecko w lesie, czyli zagubiony.
Na tablecie wygląda to nieźle, nawet bardzo dobrze, ale to jest zasługa układu kafelkowego który tam się sprawdza, a na PC już jakoś średnio.
Teraz należałoby przebudować Forum, aby było wygodne, bo ja np. zawsze korzystałem z strony elportalu i 10 ostatnich postów, prawie nigdy z strony forum.
A rodzi mi się już ciekawy pomysł interfejsu graficznego do wygodnego poruszania po forum. Nie powinien on nawet wymagać jakiś wielkich zmian. :)
Np. coś takiego, jak na obrazku niżej. dodałbym pasek szybkiego dostępu do działów.
Sprawdzi sie to na tabletach i PC, to jakie będą to ikony, przyciski, to już kwestia szczegółu chodzi o to żeby nie przewijać strony. Klikam ikonę DIY i przenosi mnie do działu DIY. To jak będą sygnalizowane nowe, stare posty to kwestia dogrania rozwiązania, czy ikona się zmieni, czy będzie dodatkowo na niej jakiś znacznik, ptaszek, żarówka odpowiedniego koloru etc.
Oczywiście funkcje takiego paska można rozbudować. Jeżeli najedziemy na ikonę DIY w chmurce mogą się, ukazać np. 3 ostatnie tematy, co pozwoli śledzić ostatnie wpisy bez wchodzenia do działu. Jak mnie coś zainteresuje to se wejde do działu. Właściwie taki mechanizm, rozwiązuje w pewien sposób kwestie tematu 10 ostatnich postów na forum.

Elportal_zmiany.jpg
Plik ściągnięto 101 raz(y) 410,69 KB

end 
tool

Wysłany: 2014-03-31, 19:08   

Witam. Niebawem będzie nowa odsłona forum i mam nadzieję, że zmiany wyjdą na dobre. W każdym razie pracujemy nad nowym stylem i przebudową forum.
Co do propozycji kolegi kayron to oczywiście będzie to wzięte pod uwagę.

endriu1980 
Nowy na forum

Wysłany: 2014-04-21, 17:21   

Mi się nowe forum podoba.
Dobrze by było galerię szkoły konstruktorów odświeżyć.
I punkciki uczestników na forum przedstawiać

Peszel 
Nowy na forum

Wysłany: 2014-05-03, 23:21   

Bardzo chciałbym żeby forum elportal miało favicone. Długo mi zajmuje odszukanie strony w gąszczu zakładek/ulubionych. Często administratorzy po prostu o niej zapominają, mimo że zwykle jej implementacja nie stanowi problemu.

andrzejzis 

Wysłany: 2014-05-06, 19:52   

Nie mogę na smartfonie nic napisać do tego forum. Wiesza i muli mi sie strasznie się wasza strona z ramką edycyjną gdy próbuję pisać wiadomość. Wiesza i muli mi klawiatura podczas pisania na waszej stronce przeznaczonej do tworzenia wiadomości. Z pośród setek stron tylko na waszej tak się dzieje. Poza tym strona i ramka edycyjna nie dopasowują się do szerokości wyświetlacza, tak że nie widzę liter podczas pisania, przesówanie palcem po ekranie na boki, nie wchodzi w grę. Ogólnie rzecz biorąc jena wielka lipa.

end 
tool

Wysłany: 2014-05-07, 10:15   

Nowe forum już prawie gotowe, proszę o cierpliwość. Niestety z powodu natłoku zająć nie jestem w stanie zrobić tego szybciej.

andrzejzis 

Wysłany: 2014-05-07, 21:36   

Dzięki za poświęcenie wszystkim twórcom tego dobrodziejstwa, trzymam kciuki. Napisałem to w notatniku systemowym w androidzie, z funkcją kopiuj wklej - Polak potrafi ;-)

Odpowiedz do tematu