Poprzedni temat «» Następny temat
Stan moderacji
Autor Wiadomość
edwacc

Wysłany: 2014-01-16, 15:11   

Myślę też, że już najwyższy czas odświeżyć sam Elportal.
Ogłoszenie "JUŻ JEST LISTOPADOWE WYDANIE MAGAZYNU" zaczyna odstraszać.

siekierzyński 
Że niby co?

Wysłany: 2014-01-16, 18:40   

W ogóle uważam że część rzeczy można zautomatyzować, chociażby dodawanie akrualnych okladek z gazety, mam na mysli te na górze.

Tak jak pisałem, jak mi się uda zrobić nowy skrypt do forum i bedzie sie czym chwalić to się pochwalę ;-)

KrzysiekK 

Wysłany: 2014-01-17, 08:28   

Miniankieta EdW jest jeszcze starsza bo z czerwca 2012 roku. Jej celem była ocena publikacji w EdW, co z kolei pozwala na dobieranie publikacji pod kątem zainteresowań Czytelników. Nie dość, że miniankieta ta od dawna nie jest aktualizowana, to jeszcze link do niej znajduje się na samym dole Elportalu. Według mnie link do tej miniankiety powinien być bardziej wyeksponowany, np. pod listą najnowszych postów na stronie głównej Elportalu.

Wojtek 

Wysłany: 2014-02-17, 12:14   

Zachęcam do przeglądnięcia marcowego wydania EdW :)

rezasurmar 

Wysłany: 2014-02-17, 12:17   

Co jest ciekawego, bo w sumie zrezygnowałem z e-wydania, papierowego już z dwa lata nie kupuje. W empiku jest lutowy numer jeszcze.

Wojtek 

Wysłany: 2014-02-17, 12:25   

Może zapowiedź nadchodzących zmian? ;)

rezasurmar 

Wysłany: 2014-02-17, 12:39   

To trzeba będzie podejść znowu do empiku i przejrzeć co też tam nowego.

Wojtek 

Wysłany: 2014-02-27, 09:08   

Nowa odsłona strony elportalu do testowania - www.nowy.elportal.pl

matrix 

Wysłany: 2014-02-27, 16:42   

Czyżby postawili na kafelki jak w win8 ?

KrzysiekK 

Wysłany: 2014-02-27, 17:23   

Też odniosłem takie wrażenie, że nowa szata Elportalu nawiązuje do tego systemu. Osobiście nie za bardzo się mi ona podoba. Na moim 18,5 (16:9) calowym monitorze widać tylko duży animowany baner strony, resztę strony już nie za bardzo widać i trzeba ją przewijać. Na drugim 17 calowym monitorze (4:3) strona prezentuje się już lepiej. Duże niezbyt funkcjonalne w dodatku podwójne kafelki. Mianowicie obok kafelka z odnośnikiem do określonego działu znajduje się drugi nawiązujący do tego kafelek zawierający tylko obrazek. Czyli obok kafelka z odnośnikiem do Forum Elportalu znajduje się drugi kafelek z rysunkiem tablicy.

Na samym dole strony znajduje się duży poczwórny kafelek zapowiadający nowości w przyszłych wydaniach "EdW". Według mnie ten kafelek powinien być takich samych rozmiarów jak pozostałe kafelki i na takim kafelku powinny pojawiać się zapowiedzi nowości. Kafelek ten też moim zdaniem powinien znajdować się u górny strony a nie na jej dole.

Warto też na stronie głównej wkomponować kafelek wyświetlający najnowsze posty na Forum, lub chociaż kafelek odnoszący się do najnowszych postów. Jest to dość wygodne rozwiązanie, zamiast przeglądać po kolei poszczególne działy Forum.

end 
tool

Wysłany: 2014-02-27, 17:45   

Moim zdaniem banner jest dużo za duży - delikatnie większa połowa z tego to było by ok, ale to co jest nie podoba mi się w ogóle.

Cała reszta jest całkiem ok, trochę wszystko przyduże jak dla mnie, ale może kwestia przyzwyczajenia.

siekierzyński 
Że niby co?

Wysłany: 2014-02-27, 20:46   

Moim zdaniem, lepiej by było, jakby na tym wielgachnym klocku po lewej stronie w tekście pokazywało ise co jest w danym numerze, a po prawej, samo zdjęcie bez tekstu, tak jak to jest przy 1szym 'slajdzie', "WITAJ W ELPORTALU".

Ten większy kafelek z następnymi numerami gazety - średni, bo zlewają się okładki gazet, które są zwykle ciemne. Dopiero po najechaniu na kafelek dowiedziałem się (a raczej domyśliłem), że tak są okładki 3 gazet a nie dwóch.

Kafelek "Skontaktuj się" jest kiepski, bo rozmywa się tekst. Ja po 8h pracy przy komputerach muszę się wysilać, co tam jest napisane, a jak ktoś ma kłopoty ze wzrokiem?

W 'Karcie' Kontakt, nie ma bezpośredniego kontaktu, czyli nr. telefonu, adres, dojazd itp. Czyli teraz muszę się naszukać albo na stronie o adres, albo wpisać w google.

Tyle, oceny nie wystawiam, bo to wersja beta.

Wojtek 

Wysłany: 2014-02-27, 22:07   

Panowie to nie jest jeszcze gotowa strona i jest na nie dużo braków, chodzi o pomysł koncepcję jak ma to wyglądać. Jak możecie to piszcie swoje uwagi bezpośrednio na adres edw@elportal.pl

siekierzyński 
Że niby co?

Wysłany: 2014-02-27, 22:38   

Wojtek napisał/a:
Panowie to nie jest jeszcze gotowa strona

Jeśli chodzi o mnie, to ja to biorę pod uwagę, bo może się okazać, że całość się wywróci do góry nogami i będzie co innego :-)

KrzysiekK 

Wysłany: 2014-08-14, 15:14   

Zauważyłem, że nadal na Forum zamieszczane są posty nic nie wnoszące do tematu. Zresztą intencją użytkowników zamieszczającym te posty nie jest udział w dyskusji. Ich celem jest umieszczenie w swoim profilu linku do komercyjnej strony internetowej. Oto ostatni przykład. Ma to na celu odpowiednie wypozycjonowanie takiej strony w rankingu wyszukiwarek internetowych, głównie Google. Według mnie funkcjonalność ta powinna być wyłączona. Dopiero na wniosek użytkownika Administrator włączał by możliwość umieszczenia w profilu zainteresowanego użytkownika linku do jego strony internetowej.

Odpowiedz do tematu