Poprzedni temat «» Następny temat
Ładowarka do R-Planes - Ładowarka LiPo 7,4 - 11,1V DC 12V (P
Autor Wiadomość
slawus1998 

Wysłany: 2013-11-15, 18:18   Ładowarka do R-Planes - Ładowarka LiPo 7,4 - 11,1V DC 12V (P

Dzień dobry. Buduję swojego pierwszego robota, i wynikła potrzeba zakupienia akumulatora. Zdecydowałem się na akumulator LiPol 3E Model Max Force 1500 mAh 10C 2S 7.4V. Doczytałem w internecie i na stronie że do takiego musi być specjalna ładowarka. I tu zaczynają się schody. Zakupy robię w sklepie botland, gdzie znalazłem ciekawą ładowarkę R-Planes - Ładowarka LiPo 7,4 - 11,1V DC 12V (Pioneer). I wszystko było by dobrze, lecz napisali w specyfikacji że ładuję ona prądem 800mA. I teraz pojawia się moje pytanie, czy taką ładowarką naładuję akumulator 1500mA?. Bo nie wiem czy to tylko ma takie natężenie na wyjściu, czy taką ładowarką mogę ładować tylko akumulatory o natężeniu poniżej 800mA. Będę wdzięczny za pomoc. Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

Ertew 
-.^

Wysłany: 2013-11-15, 19:43   

Po pierwsze, śmierdzi reklamą. Postaraj się przeredagować treść postu żeby był nieco bardziej zrozumiały.

Po drugie, jeśli masz kasę to zainwestuj w typową ładowarkę modelarską, np. coś podobnego do tego:
http://botland.com.pl/lad...x-alpha-v2.html
plus zasilacz 12-17V.
Sam zakupiłem coś podobnego, jedynie czego brakuje to czułości przy ładowaniu NiMH małym prądem. Poza tym, ładuje wszystko co można naładować, a do ogniw litowych jest niezastąpiona.

Po trzecie, przyjrzyj się pakietowy litowemu. Przy pojemności 1.5Ah zapis 1C oznacza ograniczenie prądu do 1.5A. Obrazek pokazuje, że twoje ogniwo można rozładowywać prądem 15A i ładować prądem 7.5A, tych prądów nie wolno przekroczyć.
Jeśli ładowarka poda mniejszy prąd, to akumulator będzie ładować się wolniej (dla podanego przez Ciebie zestawu wychodzi około 2-3h ładowania) i nic złego się nie stanie.

slawus1998 

Wysłany: 2013-11-16, 21:37   

Dobra. Dziękuję za pomoc. Już mniej więcej wiem co kupić, a nie chciałem kupować w ciemno i ewentualnie potem się o wszystko martwić. Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu