Poprzedni temat «» Następny temat
Problem w Mapach Google
Autor Wiadomość
michj 
Nowy na forum

Wysłany: 2013-05-03, 11:27   Problem w Mapach Google

Mam nadzieję że niektórzy tutaj znają się dokładnie na Mapach Google.

Ostatnio odkryłem opcję tworzenia własnych map nanosząc na Mapę Google własne linie i obiekty. Bardzo fajne :grin: , zacząłem już tworzyć jedną taką mapę. Dodałem już wiele elementów (chciałbym też dodawać nowe), jednak niestety w pewnym momencie zostały one podzielone na ich liście na 2 strony (jak strony w Wyszukiwarce Google). Nie mogę na razie zrobić tak, aby elementy z obu stron były jednocześnie naniesione na mapę, tak jak chciałbym. Jak to zrobić, żeby znowu wszystko, bez względu na ilość, było umieszczone na jednej liście (żeby wszystko było naniesione na mapę jednocześnie)?
EDIT: Zacząłem korzystać z Targeo, tam wszystko naniesione jest na mapę jednocześnie, tak jak chcę :smile:

michj 
Nowy na forum

Wysłany: 2013-11-09, 22:08   

Mam teraz natomiast inny problem.
Czy legalne będzie, jeżeli bez zgody Google:
1) pobiorę w formie obrazka mapę Google i zmodyfikuję ją (naniosę na nią w edytorze graficznym moje projekty) i opublikuję w Internecie na swojej prywatnej stronie;
2) pobiorę w formie obrazka jakieś miejsce w Street View, zmodyfikuję żeby zobrazować też jakiś swój projekt i też opublikuję na mojej prywatnej stronie WWW?

PS Patrzyłem na to: http://www.google.com/per...guidelines.html oraz to: http://www.google.com/int...terms_maps.html .

Ertew 
-.^

Wysłany: 2013-11-14, 16:48   

Odnośnie pierwszego postu:
- Znajdź działający przykład 'phoogle map', w tym systemie widziałem kilkadziesiąt punktów naniesionych na raz na mapie i jakoś to działa.

- Alternatywnie spróbuj oznaczyć obiekty poligonem. Taki obszar zaznaczenia może mieć tysiące punktów, więc da się z nich ułożyć wielokąty dookoła ważnych miejsc oraz linie łączące te wielokąty ze sobą liniami prostymi / zakręcającymi po drogach.

Kolejny post:
Moim zdaniem rób co chcesz. Tak długo jak nie zarabiasz bezpośrednio na tych mapach, a będziesz je wykorzystywać jako dokumentację 'to zrobiłem', 'tutaj mieszkałem/pracowałem', nikt się nie przyczepi.
Ja po przeczytaniu regulaminu dowiedziałem się że od ~5 lat łamię jeden z punktów i mimo to nadal żyję :mrgreen:

A jeśli chcesz pozyskać mapy wysokiej rozdzielczości do malowania po nich, polecam program MOBAC, który jest darmowy.

Odpowiedz do tematu