Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy styl forum Elportalu
Autor Wiadomość
end 
tool

Wysłany: 2013-04-26, 15:39   Nowy styl forum Elportalu

Witam.
Proszę o ewentualne uwagi w TYM temacie, jeśli znajdziecie jakieś błędy itd.
Mam nadzieję, że się podoba nowy styl :)

timo66 
...:::Anty Spam:::...

Wysłany: 2013-04-26, 15:50   

Styl bardzo fajny, coś nowego i przyjemny dla oka.
Co mi w oko wpadło:
"przyjazny portal Elektroniki dla Wszystkich" - między literami są białe pola, nie wiem czy to celowe.

Podobnie jak z prawej strony loga, w miejscu czasopism, dokładniej od prawej strony jest szara "plama".

To tylko taka mała kosmetyka loga.

end 
tool

Wysłany: 2013-04-26, 15:53   

Wrzucisz screena?

A co do samego loga, to będzie zmodyfikowane jak tylko dostanę pliki źródłowe od P.Góreckiego jr.

timo66 
...:::Anty Spam:::...

Wysłany: 2013-04-26, 16:38   

Hmm, dziwne to. Wcześniej był tam taki niebieski pasek/tło, a teraz gdy jest szary to wszystko jest ok.
Problem się rozwiązał.

Dawid2379 

Wysłany: 2013-04-26, 18:24   

Pomysł świetny aby coś zmienić, ale mi osobiście odpowiadałyby wciaż kolor zielony, to sprawiało że i wizualnie forum jest przyjazne:)

matrix 

Wysłany: 2013-04-26, 19:00   

Ja cię kręcę w obie ręce. Ale się zmieniło. W szoku jestem. Oczywiście w pozytywnym szoku.

Pikczu 

Wysłany: 2013-04-26, 20:33   

Też jestem za.
PS. a dało by się zrobi samo dopasowanie do rozmiaru monitora.
Mam 24" 1920x1200 i po bokach mi zostają dość szerokie pasy.

mr_x 

Wysłany: 2013-04-26, 22:55   

Chyba nie działa teraz pokazywanie czytanych tematów w innym kolorze, gdy klikam na posty nieprzeczytane. Dawniej były w innym kolorze od nieczytanych (opierało się to na cookies).

Wojtek 

Wysłany: 2013-04-27, 08:59   Re: Nowy styl forum Elportalu

end napisał/a:
Witam.
Proszę o ewentualne uwagi w TYM temacie, jeśli znajdziecie jakieś błędy itd.
Mam nadzieję, że się podoba nowy styl :)

End super - widzę że forum wyprzedza portal :)

Wojtek 

Wysłany: 2013-04-27, 09:01   

Aha linki u góry począwszy od FAQ trzeba by przesunąć w prawo całkowicie na czarne pole bo FAQ jest praktycznie niewidoczne. Coś z ikonką GG jest nie tak pewnie nie wyświetla się status bo widać tylko kwadracik i kropke.

end 
tool

Wysłany: 2013-04-27, 10:25   

mr_x napisał/a:
Chyba nie działa teraz pokazywanie czytanych tematów w innym kolorze, gdy klikam na posty nieprzeczytane. Dawniej były w innym kolorze od nieczytanych (opierało się to na cookies).

Postaram się to zmienić, bo przeoczyłem to w momencie zmian kolorów czcionek.

Wojtelk napisał/a:

Aha linki u góry począwszy od FAQ trzeba by przesunąć w prawo całkowicie na czarne pole bo FAQ jest praktycznie niewidoczne. Coś z ikonką GG jest nie tak pewnie nie wyświetla się status bo widać tylko kwadracik i kropke.

Widzę, że korzystasz z IE, więc podejrzewam, że masz włączony widok zgodności i to powoduje, że masz rozjechaną stronę.
Dzięki za to GG, bo też przeoczyłem :) Za dużo detali na jeden raz ;)

Ertew 
-.^

Wysłany: 2013-04-27, 11:21   

Pierwsze wrażenie: Kolor mi się nie podoba, zielony odcień był ładniejszy.
Drugie: forum jest bardziej czytelne, także jestem w pozytywnym szoku.

Od czasu zmiany stylu kilkukrotnie miałem problem z logowaniem 'nieprawidłowe hasło dla użytkownika Ertew'. Pojawia się gdy w jakiś sposób loguję się z adresu
Kod:
http://elportal.pl/forum/
.
Nie wiem z czym jest związane przekierowanie z prawidłowego adresu
Kod:
http://forum.elportal.pl/
na nieprawidłowy, czy moja wina. Jeszcze zbadam sprawę.

Mimo wszystko, na stronie głównej Elportalu umieszczony jest nieprawidłowy link.
Coś z tym trzeba zrobić, moim zdaniem najlepiej usunąć forum z błędnego adresu i zrobić tam przekierowanie na adres poprawny.

Pikczu napisał/a:
Też jestem za.
PS. a dało by się zrobi samo dopasowanie do rozmiaru monitora.
Mam 24" 1920x1200 i po bokach mi zostają dość szerokie pasy.

[offtopic]Mam monitor w jedynym słusznym rozmiarze HD gdyż po przekroczeniu granicy 1920x1080 ceny zauważalnie skaczą w górę. Po kilku dniach męki zainwestowałem w stojak i postawiłem monitor do pionu. Na rozdzielczości 1080x1920 zdecydowanie wygodniej czyta się internet. [/offtopic]
Niemniej dołączam się do prośby, czy można tak zmodyfikować styl aby strona dopasowała się do szerokości okna, zostawiając po bokach ozdobne paski np. 10% szerokości albo po 50px?

end 
tool

Wysłany: 2013-04-27, 11:45   

Cytat:
Pierwsze wrażenie: Kolor mi się nie podoba, zielony odcień był ładniejszy.
Drugie: forum jest bardziej czytelne, także jestem w pozytywnym szoku.

Myślę, że kolor to kwestia gustu, ale wiadomo, każdy ma inny.
Styl został dopasowany do nowej oprawy graficznej elportalu, więc tutaj praktycznie z góry było narzucone jak ma to wyglądać i moim zdaniem wygląda nieźle :) i faktem jest, że strona jest dużo bardziej przejrzysta i tym samym czytelniejsza.

Co do adresów.

Poprawny adres to forum.elportal.pl - była już o tym mowa na forum (po zmianie serwera i aktualizacjach)

Adres elportal.pl/forum/ - nie jest już poprawnym adresem i to właśnie to powoduje błędy logowania, wynika to z ustawień forum i nie można tego zmienić.

Co do samej rozdzielczości, to postaram się to jakoś ugryźć, ale na chwilę obecna nic nie mogę obiecać.

Wojtek 

Wysłany: 2013-04-27, 17:29   

end napisał/a:
Widzę, że korzystasz z IE, więc podejrzewam, że masz włączony widok zgodności i to powoduje, że masz rozjechaną stronę
Zgadza się najczęściej korzystam z IE ale prawdopodobnie nie tylko ja, pod FF jest ok - w wolnej chwili można by to poprawić, a myślę że nie jest to duży problem trzeba by przeedytować plik nagłówka. No ale dla mnie nie jest to priorytet :)

KrzysiekK 

Wysłany: 2013-04-27, 17:47   

U mnie w przeglądarce Firefox 20.0.1 nowy styl Forum wyświetlany jest poprawnie. Natomiast w przeglądarce IE 8 menu nagłówka "FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Rejestracja Zaloguj " wyrównane jest do lewej strony, podczas gdy w Firefoksie menu to jest wyśrodkowane. Ponadto w IE 8 po obydwóch stronach paska tego menu są widoczne dość duże wcięcia, bez względu na opcję "Widok zgodności". Wygląda to jak na obrazku poniżej. W Operze wersja 12.15 wszystko wyświetlane jest dobrze, choć w miejscu wskazanym w przypadku przeglądarki IE8 można dostrzec małe przesunięcie paska menu w prawą stronę o jakiś może jeden dwa piksele.

Natomiast co do nowej kolorystyki to ten ceglasty kolor dominujący w nowym stylu Forum także się mi nie podoba, ale to też jest kwestia gustu.

usterka.jpg
Plik ściągnięto 13210 raz(y) 32,07 KB

Odpowiedz do tematu