Poprzedni temat «» Następny temat
Ograniczenie praw nowych użytkowników

Jesteś za tym?
1. tak
44%
 44%  [ 8 ]
2. nie
55%
 55%  [ 10 ]
Głosowań: 18
Wszystkich Głosów: 18

Autor Wiadomość
rezasurmar 

Wysłany: 2012-06-13, 10:50   

Nawet nie muszę, zatwierdzać. Ważne by od razu dostać informację, że się taki nowy post pojawił. Dzięki temu ani nowi nie będą zniechęceni, bo nie muszą czekać, aż ich post zatwierdzi mod, a dzięki temu mamy kontrole nad świeżym narybkiem ;) .

joon 

Wysłany: 2012-06-13, 20:21   

Cytat:
O technikach mam bardzo złe zdanie, sam takowe skończyłem i żałuję, że nie poszedłem do LO mat-fiz czy mat-inf.

A ja mam inne zdanie- dzięki tej szkole naprawdę dużo się nauczyłem- oczywiście było to tech. 5-cio letnie jeszcze. I nie chodzi o samą wiedzę elektroniczną- skończyłem kierunek elektryczny.

Mam obecnie udokumentowane cztery zawody- tylko jeden wyuczony po szkole. Chciałem - to się uczyłem, sam- biblioteki, czytelnie- internet- dałem radę. Ale jak jakiś dzieciak żąda pomocy i wyzywa mnie na pw to ręce opadają....

Ale odbiegamy od tematu Panowie, o szkołach uczelniach możemy porozmawiać w innym temacie, przejdźmy do meritum. Głosowanie

andrzejzis 

Wysłany: 2012-06-13, 22:51   

Mogą tu być i udzielać się bardziej zaawansowani i całkiem zaawansowani w elektronice, co nie zmienia faktu, że powinni uszanować to, że Elpoltar jest dla początkujących. Jeśli tak nie jest tzn. Elpoltar nie jest dla początkujących, to administracja i Edw wprowadzają w błąd internautów i czytelników. A chamstwo trzeba oddzielić i napiętnować, nie mieszając w to początkujących tzn. użytkowników tego forum: z krótkim stażem, niską wiedzą, młodego wieku lub małą ilością nastukanych wypowiedzi.
:shock:

Hmm... :roll:

sta 

Wysłany: 2012-06-14, 00:10   

joon napisał/a:
przejdźmy do meritum. Głosowanie

Jeśli nie pojawi się jakiś nowy pomysł, dyskusja dalej się nie potoczy. Pojawiły się dwa stanowiska, zwolenników zaostrzenia podejścia do niepożądanych użytkowników i przeciwników ingerowania w pojawiające się treści. Drugie podejście na moje oko ma większe poparcie, sądzę więc że pomysł drastycznych zmian nie spotka się z szerszą akceptacją.
Pozostaje tylko kwestia wyłapywania „złych” postów, jest chętny do względnie stałego nadzoru
rezasurmar napisał/a:
mnie osobiście wystarczyło by powiadomienie moda, o 10pierwszych postach usera. Bo nie zawsze mam czas przeglądać wszystkie nowe wiadomości. A tak od razu dostał bym powiadomienie mailem.

poza tym można zachęcać użytkowników do raportowania nieodpowiednich treści, ewentualnie do formularza skąd wysyła się posty dodać sugestię, aby upewnić się czy na piszącego nie spadnie gniew moderatora.
Dla mnie wszystko jest już jasne.

timo66 
...:::Anty Spam:::...

Wysłany: 2012-06-14, 12:41   

To jest bez różnicy czy post pierw się pojawi i zostanie w śmietnik wrzucony, czy będzie w 'kolejce' i wyląduje w śmietniku. Bo chyba tylko o to chodzi.
Moim zdaniem cały problem to powiadamianie odpowiednich osób o tym że pojawiło się x nowych postów od użytkowników których konto było zarejestrowane w ostatnim tygodniu.
Taki mechanizm powinien w zupełności wystarczyć, by sprawdzić merytorycznie te posty.
Oczywiście zdarzają się osoby które nie załapią się na ten 'program' - chyba każdy wie o jaką osobę chodzi jeśli chodzi o referaty :razz: :mrgreen: , no ale czego chcieć więcej ??

andrzejzis 

Wysłany: 2012-06-14, 22:28   

Jak sobie wyobrażacie, gdy po małym incydencie między rosyjskimi pseudokibicami i obsługą UEFA, wprowadzamy surowe restrykcje dla wszystkich naszych gości z świata? Przecież wystarczy egzekwować polskie prawo na terenie Polski. Mówiąc inaczej, po co wprowadzać dodatkowe i niepotrzebne restrykcje na naszym forum, jeśli wystarczy konsekwentnie i za każdym razem egzekwować dotychczasowe restrykcje, które są ... no właśnie, są mało używane. Dodam jeszcze, że z moich obserwacji wynika, że restrykcje lub sankcje nie jednoznacznie należą się tylko nowo przystąpionym forumowiczom, ale każdym forumowiczom mocno naruszajacym wcześniej ustalone zasady.

timo66 
...:::Anty Spam:::...

Wysłany: 2012-06-15, 15:43   

Tu nie chodzi o trzymanie noża komuś pod gardłem, ale o usprawnienie egzekwowania kultury nowych użytkowników. Nie jestem na forum od wczoraj i mogę powiedzieć, że właśnie przez takie zachowanie niektórych użytkowników [ może i nie tylko] forum straciło kilku bardzo wartościowych ludzi. Choćby taki pan Arnold S. - jak ja tu trafiłem to go już nie było [ został zbanowany i konto skasowane], nie powiem człowiek może nie chamski ale mówił co mu na sercu leży i budził postrach, a u niektórych nadal uczucia oburzenia i sprzeciwu wobec jego osoby. Może i dobrze że go nie ma, ale tez i szkoda.

joon 

Wysłany: 2012-06-15, 16:01   

Pan Arnold S. do dziś straszy na paru forach swym avatarem ;)

Ale
Cytat:
Nasi użytkownicy napisali 76010 postów, tematów 10489
Mamy 5261 zarejestrowanych użytkowników
Ostatnio zarejestrowana osoba: dzoannah
To forum odwiedzono już 836784 razy

Specjalnie zaznaczyłem tą liczbę- w ankiecie ile osób wzięło udział? jak się ma jedna liczba do drugiej?

Zaczęliśmy tą dyskusję a tu nagle kolejny kwiatek: http://forum.elportal.pl/...p?p=80385#80385

Aż z ciekawości zaznaczyłem "LEXMARK E342n" i prawym dałem szukaj w google, drugi link dał odpowiedź. My rozmawiamy o jednym a inni dalej robią swoje. Nie wiem jak innym ale jak ja czegoś szukam to mniej czasu zajmuje mi znalezienie niż opisanie czego potrzebuję ;)

rezasurmar 

Wysłany: 2012-06-15, 17:08   

Niestety, 26postów i co i dalej lama.

KrzysiekK 

Wysłany: 2012-06-15, 17:14   

Patrząc na wynik ankiety widać, że pomimo zarejestrowania dużej liczby użytkowników, aktywnych jest kilkudziesięciu może mniej.

Można by tak zmodyfikować Forum, że osoba o określonej liczbie postów np. do 50 przy zakładaniu nowego tematu i / lub pisaniu odpowiedzi była by informowana poprzez wyskakujące okienko, że założony temat czy napisana odpowiedź musi być zgodna z regulaminem Forum. Powyżej 50 postów to okienko się by dezaktywowało.

sta 

Wysłany: 2012-06-15, 17:20   

Zgadza się, kwiatek jest. Pytanie tylko czy zaburza to pracę forum?
Użytkownik zadał stosunkowo głupie pytanie, dostał odpowiedź (akurat na mnie trafiło), za bardzo z niej nie skorzystał ale podziękował. Wątek spadnie w dół i nikomu nie stanie się krzywda.
Czy zaniża to poziom forum? Nie sądzę, raczej wartościowe wątki ciągną go w górę. Może ktoś zagląda na stronę poradni językowej PWN, jest tam ograniczona ilość pytań, jednak raz zadane, tylko bardzo głupie nie doczekają się odpowiedzi. Dużo tam poczucia humoru, równie często w odpowiedzi znajduje miejsce otwarta krytyka w stosunku do pytającego: że pytanie było już zadawane, że odpowiedź jest banalna do znalezienia samodzielnie. W żaden sposób nie umniejsza to jednak powadze i autorytetowi tamtego miejsca w Internecie.
Pomału przestaję rozumieć w czym jest problem. Reagowanie na chamskie zachowanie jest zadaniem moderatora, natomiast odróżnienie banalnych pytań od głupich jest już problemem. Może więc go nie rozwiązywać, tylko wrzucać wątki do działu „naiwne pytania – proste odpowiedzi” i schować go przed wzrokiem wrażliwych?
joon to Twój wątek, pokieruj jakoś dyskusją, bo zaczynamy krążyć w miejscu.

KrzysiekK 

Wysłany: 2012-06-15, 17:24   

Tym bardziej, że z ankiety widać iż większość co prawda niewielka nie chce zbytnich zmian tylko zwiększonego nadzoru Moderatorów nad Forum.

joon 

Wysłany: 2012-06-15, 18:04   

sta napisał/a:
joon to Twój wątek, pokieruj jakoś dyskusją, bo zaczynamy krążyć w miejscu.
ja tu nawet modem nie jestem ;p

Dobrze proponuję więc rozpatrzenie następujących propozycji:
1. Ograniczenie praw nowego użytkownika (to np. 20 postów każdy napisany musi być zaakceptowany przez moda)
2. Ograniczenia możliwość zakładania postów w takich działach jak: Poszukiwania, Prace domowe, Kramik
3. Stosowanie ostrzeżeń w przypadku zadania pytań typu 2+2, w przypadku gdy odpowiedź jest prosta to wygooglowania- patrz parę postów wyżej
4.To już takie moje prywatne spostrzeżenie: czy jest możliwość sprawdzenia czy niektóre konta nie są zakładane z jednego IP? czytając niektóre wypowiedzi aż rzuca mi się w oczy że jedna osoba ma rozdwojenie jaźni :)

Piszcie- ja tylko zakomunikowałem problem który pojawia się zresztą nie tylko na tym forum.

rezasurmar 

Wysłany: 2012-06-15, 18:37   

Śledząc dyskusję i zapał do zmian ;) , wystarczyło by chyba faktycznie śledzenie po IP. Oraz większy zapał użytkowników w raportowaniu postów.

Jony130 

Wysłany: 2012-06-15, 18:54   

Jak dla mnie te forum jest za mała na wprowadzenia jakiś drastycznych zmian zaostrzających/ograniczających prawa nowych użytkowników.
Jak się komuś nie podoba jakiś post, to nich użyje "wykrzyknika" do raportowania postów.
I nie udziela odpowiedzi w danym temacie.

Odpowiedz do tematu