Poprzedni temat «» Następny temat
Przerwy w pracy forum
Autor Wiadomość
PiotrGoreckiJr 
Nowy na forum

Wysłany: 2012-02-28, 14:43   

Witam.

Na początku chciałbym w imieniu redakcji przeprosić za wszelkie niedogodności związane z działaniem forum i elportalu, które związane były głównie z przenosinami serwera - na co redakcja nie miała żadnego wpływu.

Przenosiny, z tego co udało mi się dowiedzieć, były konieczne, ale po drodze coś poszło nie tak - między innymi wkradło się złośliwe oprogramowanie, które usuwało pliki z naszego FTP. Baza danych jest nietknięta, więc forum nie jest w żaden sposób trwale zagrożone - a prywatność userów - nadal jest właściwie zabezpieczana.

Mimo dostępu do podstawowych funkcjonalności (FTP, baza) nie mam wpływu na to, co się dzieje "wyżej". Problemy z pocztą, dostępnością forum czy elportalu niestety nie mogą być naprawiane z mojego poziomu - w sytuacjach pełnej zwiechy jestem tak samo bezradny - wisząc na telefonie i informując dział AVT IT o usterkach.
Wszelkie problemy również mnie bardzo irytują i mam nadzieję, że już wkrótce zostaną w pełni rozwiązane.

Jako użytkownik i moderator kilku dużych polskich forów, zdaję sobie sprawę, że o jakości forum czy serwisu decydują jego użytkownicy. Tym bardziej smuci fakt, że użytkownicy mają (słuszne) pretensje co do funkcjonowania naszych serwisów czy nawet samej gazety.

Mam nadzieję, że wraz z nową odsłoną elportalu, wszystko będzie już dopięte na ostatni guzik i to Wy będziecie decydować o kierunkach jego rozwoju i kształcie.

Mamy nadzieję, że mimo przejściowych problemów zostaniecie z nami :)

PS: Już niedługo rusza fejsbukowy fanpage Elektroniki dla Wszystkich skierowany głównie dla absolutnie początkujących i nowych (z comiesięcznymi konkursami) - ale z pewnością skorzystają z niego też bardziej doświadczeni użytkownicy - będzie to platforma wymiany linków, ciekawostek i tego, co aktualnie dzieje się w elportalu i Elektronice dla Wszystkich.

rezasurmar 

Wysłany: 2012-02-28, 14:47   

Witamy na forum :) , mam nadzieję, że będzie nas kolega częściej odwiedzał, chociaż by porozmawiać o planach rozwojowych EdW, a także innych bardziej luźniejszych tematach.
Sympatyczniej się robi, jak sam "guru" wpada na forum :) .

PiotrGoreckiJr 
Nowy na forum

Wysłany: 2012-02-28, 14:54   

keruseykaryu napisał/a:

To tło z fatalnie zaprojektowaną płytką by zmienili. I co z tym drzewkiem ze ścieżek - kryptoreklama Microsa czy takie "niewinne zapożyczenie"? Bo jak patrze na to to optuje za pierwszą opcją. :cry:

Dementi :smile: Grafika i jej geneza nie ma żadnego związku z jakimikolwiek firmami trzecimi. Nawiązuje natomiast do koszulek EdW.

rezasurmar napisał/a:
Witamy na forum :) , mam nadzieję, że będzie nas kolega częściej odwiedzał, chociaż by porozmawiać o planach rozwojowych EdW, a także innych bardziej luźniejszych tematach.
Sympatyczniej się robi, jak sam "guru" wpada na forum :) .

Może mój nick wprowadza w błąd - kluczowe są w nim ostatnie dwie literki :razz:
Też mam nadzieję na częstszy kontakt - zdając sobie sprawę, że EdW od strony internetowej - leży. Zarówno jeśli chodzi o promocję, aktualizacje, materiały...

rezasurmar 

Wysłany: 2012-02-28, 15:09   

Trudno :P ;) ;). Ale dobre i to ;) .

Wojtek 

Wysłany: 2012-02-28, 15:17   

rezasurmar napisał/a:
Sympatyczniej się robi, jak sam "guru" wpada na forum

to jak już wiesz nie ta osoba właściwy nick dla Piotra Góreckiego to "pg" (moderator)

keruseykaryu
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-28, 17:40   

Wojtek napisał/a:
keruseykaryu Z jakiego microsa? Moze podaj linka?

Elektroda strona główna forum na górze. Mogę też w robocie odszukać listy z Micros-a z takim logiem.

Wojtek 

Wysłany: 2012-02-28, 18:05   

Fakt identyczne - pytanie co było pierwsze :) bo podobny motyw jest na koszulkach EP i EdW jak również od kiedy pamiętam na tapecie ekranowej z EP (kiedyś można było to ściągnąć) a jak widzę micros nie ma takiego elementu na swojej stronie. Ale w sumie nie nam to rozstrzygać.

timo66 
...:::Anty Spam:::...

Wysłany: 2012-03-03, 10:12   

Wczoraj były widoczne takie błędy
Kod:
phpBB by Przemo : Critical Error

Could not connect to the database.
Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (11)

Kod:
phpBB by Przemo : Critical Error

Could not connect to the database.
Lost connection to MySQL server at 'waiting for initial communication packet', system error: 95

koło godziny 20:00 , może w czymś to pomoże .

Wojtek 

Wysłany: 2012-03-03, 10:21   

W zasadzie codziennie obserwuję przynajmniej jedną podobną awarię lub brak jakiegokolwiek połączenia z serwerem i dotyczy to jednocześnie i poczty i stron elportalu, bo w tym samym czasie EP bez problemu chodzi.

buliz 
Nowy na forum

Wysłany: 2012-03-03, 20:03   

Kompletne DNO. Najpierw "upadł" sklep AVT, a teraz Elportal. Słabi informatycy pracują nad przeniesieniem portalu na inny serwer. Masakra!!!

Odpowiedz do tematu