Poprzedni temat «» Następny temat
Przerwy w pracy forum
Autor Wiadomość
Wojtek 

Wysłany: 2012-02-26, 12:00   Przerwy w pracy forum

Kiedy w końcu forum i strona elportalu będzie pracowała stabilnie bez niespodziewanych przerw?

kayron 
PLC FATEK, automatyka na życzenie

Wysłany: 2012-02-26, 15:14   

Nie robił bym sobie nadziei, to już trwa ... ? No właśnie pamięta ktoś jeszcze kiedy to się zaczęło ? To tak trochę jak z wojną 100 letnią, obie strony z sobą nadal walczą, ale nikt już nie wie właściwie o co i dlaczego ?
Ja porostu wyemigrowałem na inne forum, i chyba powoli zacznę wam radzić to samo. Elportal chyba powoli umiera.

Wojtek 

Wysłany: 2012-02-26, 15:50   

Ja tam swojego dziecka nie opuszczę :)
Denerwujące jest tylko to że z tej samej rodziny forum EP nie ma takich problemów.

mathieiov 

Wysłany: 2012-02-26, 16:09   

Te przerwy zaczęły się od przenosin na nowy serwer czyli kilka tygodni temu.

kayron 

Wysłany: 2012-02-26, 17:17   

Elportal to nie dzień dzisiejszy chyba taka trochę Sierotka Marysia, pozostawiona sama sobie.
Dla mnie powody takiej sytuacji mogą być co najmniej dwa.
1.Ludzie odpowiedzialni za rozwój forum, nie mają kompletnie pomysłu na jego rozwój.
2.Zwyczajnie nie ma chęci do rozwoju forum, i zostało pozostawione same sobie.
Taka moja prywatna mała analiza.
Otóż tak obecnie jestem aktywny właściwie na 2 forach Elportalu (jak działa) i Forbot.pl (jeżeli można podać nazwę).
Teraz, tak. Normalnym jest że każde forum co jakiś czas przechodzi tgz. konserwację, czy przerwę techniczną. Tylko byłoby fajnie jak by o tym była informacja, po wejściu na stronę choćby "Przepraszamy przerwa techniczna. Spróbuj później". Na pewno lepiej to wygląda niż jakiś error z przeglądarki, po którym nie wiadomo czy forum ma krach czy odeszło już do krainy zmarłych.
Przyjrzyjmy się teraz samemu Elportalowi.
Wchodzimy i co zobaczymy? Dla mnie kompletnie nie zachęcającą do próby jego zwiedzania stronę główną, która od X lat straszy, tym samym sztywnym i nie do końca intuicyjnym wyglądem. No dobra ale jesteśmy zdesperowani i chcemy coś na tej stornie znaleźć. Szukamy Mikroprocesorowej Oślej Łączki, Dobra wchodzimy do działu DownLoad, odnajdujemy pliki związane z programem BASCOM. Szukamy... szukamy, czyli jedziemy na sam dól, i tu ? O.. :shock: Jest jeden plik z wprowadzeniem do kursu, a pod nim z całą perfidią napisane.
Cytat:
Cały kurs mikroprocesorowej Oślej łączki ukaże się niebawem w druku w postaci książki

Pierwsza myśl jaka się nasuwa, to: "Po jakiego grzyba jest dział DownLoad skoro nic kompletnego w nim nie ma ?". Ja już pomijam ten tekst z książka, który co najwyżej śmieszy, pomijając że jest nieaktualny (książka jest od dawna na rynku), a cały kurs Oślej łączki można ściągną z Chomikuj.pl za darmo.
Niżej odnajdziemy kody programów, i tajemniczy plik o nazwie INNE, tak jakby nie można napisać materiały dodatkowe, czy uzupełniające, co byłoby bardziej trafną nazwą.
Reasumując dział DownLoad. Na dzień dzisiejszy to niekompletny galimatias, w którym chyba od wieku nikt nie robił porządku. Trochę jak strych w 100 letnim domu, niby jest na nim wiele ciekawych i cennych szpargałów, ale odnaleźć je i skompletować, wymagało by chyba rozbiórki domu.
Teraz same forum i strona główna Elportalu. Chyba od dobrych 3 lat na tapecie mamy, te same tematy, czyli Fusy w AVR, soś tam, i jakieś wprowadzenie do CPLD. Tzn. tak z jednej strony mamy EDW które z takim trochę opóźnionym refleksem próbuje być na topie i ciężko bo ciężko ale drąży powoli ARMy (zabierając się do tego jak Pies do Jeża, czyli kompletnie nie z tej strony co trzeba, ale to tak na marginesie), a z drugiej strony Elportal, który kompletnie tej tematyki nie podejmuje, bo na tapecie mamy nadal AVRy które powoli stają się historią.
Teraz tak, ktoś może powiedzieć, że forum tworzą jego użytkownicy. Zgadzam się tym w 100%. Tylko dajmy tym użytkownikom szanse rozwijać to forum. Dla czego Elportal nie organizuje żadnych mini konkursów, na artykuły, dla forum, ale nie dla EDW, tam siedzą ludzie którzy za to biorą pieniądze. Na moim drugim forum, jest przynajmniej 3 do 5 konkursów w roku, na artykuły, projekty itp. Tutaj nic się nie dzieje ? Ja tam napisałem już przynajmniej 4 artykuły, 1 o programowaniu ATMegi8 w BASCOM i teraz serię wprowadzającą do PICów. Co prawda nie udało mi się nic wygrać, ale forum dzięki takim akcjom jest z roku na rok lepsze. Co prawda poziom merytoryczny tych artykułów jest różny, bo piszą go ludzie o różnym poziomie wiedzy i umiejętności. Ale dzięki temu forum naturalnie ewoluuje, rozwija się samo w kierunkach które sami użytkownicy uważają za ważnie i istotne dla siebie. Na przełomie tego roku można powiedzieć zawiązały sie już powoli takie gildie użytkowników, którzy specjalizują się w danych tematach, co powoduje że powstają coraz lepsze merytorycznie artykuły.
Tak jeszcze wracając do tych ARMów. Redakcja EDW chyba kompletnie nie wie co chce promować, pomijając że zabiera się do problemu od tyłu. Z jednej strony był artykół wprowadzający do STM32, takie podstawy, ale jakoś mnie do siebie nie przekonał. Teraz mamy serią artów o DSP. Szczerze o ile do wavetable coś jeszcze z tego rozumiałem, to jak doszło do DTF i FFT to do dziś z tego i tak nic nie wiem, ani nie rozumiem. Pomijając że nawet jakbym wiedział to nie bardzo wiem jak to wykorzystać, bo przykłady są zbyt niejasne. Dla mnie ogólnie cała ta seria artykułów jest jedną wielką porażką, która w żaden sposób nie przybliżyła mnie do ARMów, a tym bardziej tematyki DSP.
Ale mam taką propozycję, Zastanówcie się czy nie lepiej byłoby zrobić taką ARMową Ośla Łączkę, na CortexIno czyli AVT1620 na LPC1114, ale w tradycyjnej jej formie. jest to cortex M0, a nie jak w w STM32 M3, ale tak naprawdę do amatorskich zastosowań to wystarczająco. Ma to dla mnie osobiście co najmniej dwie zalety.
Pierwsza, to platforma zgodna z ARDUINO, co powoduje że ewentulany kurs ma już dobrą podstawę sprzętową.
Prosty i tani procesor, co nie tworzy dodatkowych komplikacji, za nadmiarem funkcji do opisania. No ponoć są CPU w obudowach PLCC, co jest pewnym plusem.
Ogólnie dotychczasowe serie artykułów o ARM w EDW uważam za jedna wielką porażkę z Cortex M3, ze względu na fakt kompletnej improwizacji i braku planu, wejścia w ARMy na łamach tak czasopisma, i samego Elportalu. Ja osobiście porzuciłbym w ogóle STM32, bo z tego już żaden sensowny kurs, czy seria artykuł nie wyjdzie, zmaszczono to już na samym początku, brakiem planowania i wyczucia widowni jak bym to nazwał.

Co do Elportalu, zróbcie wreszcie jakoś sensownie ten dział DownLoad, jak jest Ośla Łączka w nim to niech jest kompletna, albo niech nie ma jej wcale. Takie pół produkty z podtekstem "jak chcesz więcej to kup se książkę" naprawdę nie służą forum.
Zastanówcie się nad jakimś działem Nowinki ze świata, czy np. Co w trawie piszczy, gdzie będą jakieś materiały o nowych ARMach na rynku, czy coś w tym stylu.
Naprawę te FUSY w AVRach, straszą już lata na stronie głównej, oczywiście temat można powiedzieć zawsze aktualny, ale czy musi ciągle straszyć na tapecie? Nie można tego wepchnąć do jakiegoś poddziału, Pierwsza pomoc dla początkujących, widzianego z głównej strony.

Pikczu 

Wysłany: 2012-02-26, 17:57   

Ja tu zaglądam czystego sentymentu.
Sprawdzając maile sprawdzam co na forum elportalu, na stronę główną dawno już przestałem zwracać uwagę. Jest jaka jest mogło by jej nie być w cale.
Forum umiera. Spora część ludzi przeszła na diode :sad: czy jak oni tam to swoje forum nazywają.
Niestety mi ono nie przypadło do gustu a dokładnie to stawianie piw 12 -13 latką. Więc i moje nastawienie od początku było na nie sorry z gówniarzami nie pije.
Samo EDW tez nie poszło na przód masz racje kayron, w sumie zatrzymaliśmy się na AVR.
Myślę ze jak by nie ŚP ZBIGNIEW RABBE to i tych AVR by tu nie było.
Pomału zaczynam przeskakiwać na forum ATNEL.pl z racji tego iż wziąłem się (mocno powiedziane) za język C.

Teraz lista życzeń do redakcji:
Przydało by się coś ala ośla łączka na temat układów W.CZ.
Oraz kurs pisania prostych aplikacji na smartfony z użyciem bluetooth i sterowania naszymi układami na AVR-ach.
Pozdrawiam

kayron 

Wysłany: 2012-02-26, 18:23   

Ja bym powiedział że EDW zabija brak konkurencji, dla tego czasopismo wpadło w stagnację.
Do puki była konkurencja w postaci jakiś tam "Elektorów' i tym podobnych gazetek nie związanych z AVT, EDW prężnie się rozwijało. Dzisiaj mamy praktycznie jednego monopolistę na rynku prasy elektronicznej i jest nim AVT Korporacja.
Tzn. ja już do kiosku nie chodzę dobre 6 lat, ale może mi ktoś pokazać czasopismo o elektronice które nie wychodzi z pod szyldu AVT ?

joon 

Wysłany: 2012-02-26, 19:37   

kayron napisał/a:
Tzn. ja już do kiosku nie chodzę dobre 6 lat, ale może mi ktoś pokazać czasopismo o elektronice które nie wychodzi z pod szyldu AVT ?

Dobrze to ująłeś; ostatnio sam w paru sklepikach rozglądałem się i nic spoza AVT nie znalazłem. O stronie elportal nic nawet nie piszę- sami wiecie że od paru lat nie ma tam żadnych zmian.
Forum też pada, wielu znajomych przestało wchodzić po częstych sytuacjach w których serwer był martwy. Tak jak napisałeś, konserwacja zmiany na stronie itd to rzecz normalna ale regularne "errory" to już żenada.
Może AVT do tego dąży aby było jedno wspólne forum elektroniczne dla EdW i EP?

matrix 

Wysłany: 2012-02-26, 22:01   

Nawet kilka chwil temu nie mogłem wbić tu na forum. A druga rzecz, skoro wszystko powoli umiera, niech po części "oddadzą" nam władzę nad forum i stroną główną. Skoro i tak tu wchodzimy to może zrobimy coś dobrego zarówno dla siebie jak też dla forum i strony głównej, pod szyldem AVT.

Pikczu napisał/a:
Teraz lista życzeń do redakcji:
(...)
Oraz kurs pisania prostych aplikacji na smartfony z użyciem bluetooth i sterowania naszymi układami na AVR-ach.
Pozdrawiam

Tu za tym jestem jak najbardziej za, oj jestem za. Polać Ci Pawełku bo dobrze prawisz.

rezasurmar 

Wysłany: 2012-02-27, 09:58   

Dla mnie jedynym wartościowym kursem ostatnio jest "Taki zwykły zasilacz....Stabilizator LDO", artykuły publikowane na siłę w postaci opracowań "czytających" z podstawowymi błędami w rysowaniu schematów itp. kwiatki, dawno przestały mnie dziwić.

Podobnie jest z EP, kolejny raz te same rzeczy, te same kity, odświeżone tylko o nowszą technologię układu, skłoniły mnie do przejścia wyłącznie na e-wydanie.

end 
tool

Wysłany: 2012-02-27, 10:42   

Cytat:
Tylko byłoby fajnie jak by o tym była informacja, po wejściu na stronę choćby "Przepraszamy przerwa techniczna. Spróbuj później". Na pewno lepiej to wygląda niż jakiś error z przeglądarki, po którym nie wiadomo czy forum ma krach czy odeszło już do krainy zmarłych.

Nie mogę zostawić takiej wiadomości, bo to nie wina forum, tylko serwera. Powiadomiłem o tych problemach głównego admina, niech coś w końcu z tym zrobią, bo mnie też zaczyna to irytować mimo tego, że znam temat od środka.
Co do elportalu, to w EdW były wzmianki o nowej wersji strony i takowa już istnieje, trwają prace i mam nadzieję, że nowa odsłona elportalu będzie miłym zaskoczeniem.

rezasurmar 

Wysłany: 2012-02-27, 10:51   

Miło słyszeć.

Tak jeszcze na marginesie, sam jestem za tym, by wszelkie kursy itp. były wydawane w formie książki, a dopiero potem w EdW z jakimiś uzupełnieniami, sam z chęcią bym kupił dobrą książkę, a EdW traktował jako jej rozwinięcie. Bo wszelkie odwrotne praktyki, które są już nie raz stosowane, jak wzmacniacze operacyjne, wspomniany bascom i kilka innych pozycji, są odrobinę niesmaczne. Na zasadzie wyciągania podwójnej kasy, bez dawania czegoś w zamian.

Wojtek 

Wysłany: 2012-02-27, 10:51   

Ale wszystko weżmie w łeb jak z tym serwerem nic nie zrobią
Tutaj nowa strona http://elportal.pl/joomla...ticle/24-joomla

keruseykaryu
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-27, 23:08   

Wojtek napisał/a:
Tutaj nowa strona http://elportal.pl/joomla...ticle/24-joomla

To tło z fatalnie zaprojektowaną płytką by zmienili. I co z tym drzewkiem ze ścieżek - kryptoreklama Microsa czy takie "niewinne zapożyczenie"? Bo jak patrze na to to optuje za pierwszą opcją. :cry:

Wojtek 

Wysłany: 2012-02-28, 12:00   

Rano znowu serwer odmówił posłuszeństwa?
:arrow: keruseykaryu Z jakiego microsa? Moze podaj linka? Wydawało mi sie że takie scieżki maja równiez na swoich koszulkach EdW i EP.

Odpowiedz do tematu