Poprzedni temat «» Następny temat
Nietypowy "instrument muzyczny" na NE555
Autor Wiadomość
LemuRR 11 
Nowy na forum

Wysłany: 2011-11-17, 18:54   Nietypowy "instrument muzyczny" na NE555

Jestem w 1 klasie technikum elektronicznego, dostał mi się do zaprojektowania układ instrumentu muzycznego z użyciem NE555. Wymyśliłem coś nietypowego
3- klawiszowe pianino na NE555, gdzie oktawę podnosi się poprzez podniesienie ręki (czujnik odbiciowy na fototranzystorze i Led iR) Układ musi się dać stroić, to znaczy właściwa częstotliwość (przy całkowicie opuszczonej ręce- pełnym odbiciu) musi byś z zakresu ok 100Hz do ok 1kHz, a częstotliwość oktawy podniesiona lub zmniejszona o co najmniej 200 Hz. Mam zamiar użyć 3 generatorów, ponieważ musi być możliwość wciśnięcia 3 tonów naraz. Problem mam taki że Ne555 są 3 a fototranzystor 1. Mam zamiar to zrealizować w sposób jak na schemacie (Od razu proszę żebyście się nie czepiali jakości, mam nowy system i żadnego programu oprócz painta, i jeszcze rysowanie na szybko)Elementy zaznaczone na czerwono wspólne dla 3 generatorów, a bazy tranzystorów połączone równolegle.
Ma to jakieś szanse powodzenia ?

instrument.jpg
Plik ściągnięto 247 raz(y) 21,75 KB

Spanner

Wysłany: 2011-11-19, 08:47   

Wszytko fajnie tylko nie zapominaj że na trzech klawiszach wiele nie pograsz :roll: . Minimum jedna oktawa czyli 12 klawiszy. No i odpada ci możliwość grania więcej niż jednego dzwieku naraz.
pozdro
s

Odpowiedz do tematu