Poprzedni temat «» Następny temat
Zmodyfikowanie projektu
Autor Wiadomość
juhas
Nowy na forum

Wysłany: 2011-05-06, 09:13   Zmodyfikowanie projektu

Witam
Chcialbym zmodyfikowac(rozszerzyc) sobie ten projekt http://elportal.pl/index....isplay&ceid=197 o podtrzymanie bateryjne rygla oraz uprościć rozwiązanie z klawiaturą. Chciałbym podpiąć tą klawiaturke do mikroprocesora bezposrednio. Stad moje pytanie czy moge ja podpiac do obojetnie jakiego portu wolnego? I kolejne pytanie o zewnetrzny układ bateryjny. Jaki najprostszy można by tu dokleić do obwodu rygla żeby miało to ręce i nogi.

Pozdrawiam Juhas.

KrzysiekK 

Wysłany: 2011-05-07, 12:39   

Klawiaturę tego zamka, musisz podpiąć tak jak na schemacie. Co prawda mikroprocesor posiada wole porty, ale musiałbyś modyfikować program zamka. Poza tym klawiatura wykonana w postaci matrycy wymaga do podłączenia tylko sześciu przewodów tym przypadku. Podłączając każdy przełącznik osobno do portów mikroprocesora musiałbyś mieć już jedenaście przewodów. Więc w tym przypadku uproszczenie tego rodzaju nie ma raczej żadnego sensu. Jedynie co to możesz pominąć złącza SV3 i SV4 łącząc płytkę klawiatury i zamka bezpośrednio lutując przewody do płytek.

Co do podtrzymania bateryjnego, to chyba chodzi od awaryjne podtrzymanie bateryjne całego zamka, a nie tylko rygla. Cóż z podtrzymania bateryjnego samego rygla, kiedy układ zamka nie będzie zasilany w przypadku zaniku napięcia w sieci.

juhas
Nowy na forum

Wysłany: 2011-05-07, 21:09   

Witam
Dziekuje za oddzew, chodzilo mi oczywiscie o podtrzymanie bateryjne calego zamka, bo tak jak Pan napisal, bez napiecia nie dostane sie do chałpy. W sieci również znalazłem kit avt 3001 i tam była taka klawiaturka http://screenshooter.net/7696467/bcqlixy, czy mogłbym ją podpiąć bezposrednio do 8051 oczywiscie bez tej diody, bo nie zabardzo usmiecha mi sie bawienie ze złaczami. Oczywiscie programu to bym poszukał już sobie w necie.
Z góry dziekuje za pomoc i pozdrawiam.

KrzysiekK 

Wysłany: 2011-05-08, 15:01   

Link do obrazka z tą klawiaturą nie działa. Znalazłem schemat tego kitu AVT3001 i tamta klawiatura ma nieco inną organizację kolumn i wierszy tj. 3x4, a potrzebna jest o organizacji 3x3. Można oczywiście tamtą klawiaturę dostosować tylko po co kombinować, jeśli w projekcie jest potrzebna klawiatura. Programu do zamka nie ma co szukać bo jest on dostępny w wersji źródłowej na dole strony z opisem tego zamka.
Link do tego programu. Oczywiście jest to tzw. wersja źródłowa programu, którą trzeba skompilować i dopiero zaprogramować mikroprocesor.

Podtrzymanie bateryjne zamka można rozwiązać jeszcze w inny sposób. Mianowicie rygiel zamka zamocować w futrynie drzwi w taki sposób aby współpracował on z tradycyjnym zamkiem w drzwiach. Wówczas w razie braku prądu, awarii zamka, itp. drzwi można otworzyć tradycyjnie kluczem. Tym bardziej, że rygiel co prawda przez krótką chwilę, ale pobiera raczej dużo prądu. Więc zamiast baterii może być potrzebny mały akumulator(ek), doładowywany tak aby był w pełni naładowany kiedy będzie potrzebny.

Odpowiedz do tematu