Poprzedni temat «» Następny temat
Programator xProg - błąd komunikacji, czy uszkodzony?
Autor Wiadomość
Adek4100 
Nowy na forum

Wysłany: 2017-08-21, 16:57   Programator xProg - błąd komunikacji, czy uszkodzony?

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Drodzy Państwo, szukam ostatniej deski ratunku, ponieważ od kilku dni zaraz po otrzymaniu programatora xProg-m walczę z jego uruchomieniem.

Można powiedzieć, że polski jak i anglojezyczny internet przewróciłem do góry nogami dowiadując się kilku cennych wskazówek, ale finalnie nie rozwiązałem swojego problemu.

Programator zamówiłem z chin. Jest to klon Xprog-m w wersji 5.55 i od samego początku nie mogłem odczytać żadnej pamięci EEPROM (głównie w tym celu potrzebuje tego programatora) (próby na 24C66, 93C66, oraz 95640)

Podejrzewam, że zrobiłem jeden błąd, w pewnej próbie i instalacji którejś juz wersji Xprog zrobiłem aktualizację programatora do wersji 5.8.2, pewnie nie potrzebnie natomiast w poprzednich próbach i tak nie mogłem połączyc się z żadnym z pamięci.

W pierwszej chwili próby poprzez port USB na Windows 7 64bit, poźniej Windows 7 32bit, aktualnie zainstalowałem na PC Windows XP i próbuje się łączyć poprzez port RS232. Komputer komunikuje sie z programatorem poprzez port USB jak i RS232. W wersji oprogramowania 5.8.2 podczas próby odczytu wyskakuje błąd braku certyfikatu, w poprzednich wersjach programu np. tym dołączonym do programatora na płycie tj.5.55 otrzymuje błąd "Communication Error"

Czy jesteście w stanie mi pomóc? Cos podpowiedzieć, ewentualnie naprawić owy programator?

Może ktoś jeszcze mi powie, jaki programator mógłbym kupic do odczytu w wiekszości przypadków 95640? Mam kilka radii z rozbiórki anglików do których nie posiadam kodów. Wyciagnięcie kodu u kogos nie jest zbyt opłacalne.

Odpowiedz do tematu