Poprzedni temat «» Następny temat
Katalogowanie numerów EdW
Autor Wiadomość
shaslyk135 
Nowy na forum

Wysłany: 2016-11-14, 15:56   Katalogowanie numerów EdW

Witam wszystkich forumowiczów.
Od pewnego czasu zacząłem zauważać, że materiały ze starszych wydań EdW mogą być bardzo przydatne, nawet jeśli na początku wydawały się mało interesujące. Chodzi o to, że jeśli muszę policzyć np. dzielnik napięcia i potrzebuję informacji na ten temat to wiem że w EdW "gdzieś" to było kompleksowo opisane (w Szkole Konstruktorów, w zadaniu "co tu nie gra" itd.). Wtedy na ogół zaczyna się wertowanie kilku numerów czasopisma co zajmuje sporo czasu i jest trochę problematyczne.

Szukam więc sposobu na skatalogowanie, opisanie, otagowanie, zrobienie notatek na temat wszystkich posiadanych egzemplarzy czasopisma (około 20), tak bym mógł szybko odszukać przynajmniej numery wydań w których ten temat był poruszony :roll:
Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to zachęcam do podzielenia się ze mną i innymi czytelnikami.
Pozdrawiam

ROM 

Wysłany: 2016-11-14, 22:06   

Może PC Katalog? - można pobrać z Elektrody.
Co prawda, program powstał do katalogowania posiadanych elementów, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby skatalogować czasopisma.
Do bazy można dodać zdjęcie lub rysunek (w formacie BMP i JPG), a także podpiąć pdf-a (tu np. z danym numerem czasopisma).

shaslyk135 
Nowy na forum

Wysłany: 2016-11-14, 23:01   

Dzięki, sprawdzę ten program

Wojtek 

Wysłany: 2016-11-15, 10:26   

A moze calibre by się dało wykorzystać?

shaslyk135 
Nowy na forum

Wysłany: 2017-03-28, 17:30   

Zrezygnowałem ze szczegółowego opisywania każdego numeru, ponieważ zajęłoby mi to masę czasu. W zamian za to zrobiłem w arkuszu google spis treści (skopiowany ze sklepu AVT) wszystkich numerów od 1/2015 do obecnie 3/2017. Teraz przynajmniej po eksporcie do PDF w pewnym stopniu mogę wyszukiwać (przez Ctrl+F) tematy które się przewijały w EdW.
Jeśli ktoś jest zainteresowany to wrzucam w załączniku to mini "archiwum" w obecnej postaci :roll:

Archiwum Elektronika dla Wszystkich.zip
Spakowany plik PDF
Pobierz Plik ściągnięto 101 raz(y) 237,93 KB

Odpowiedz do tematu