Poprzedni temat «» Następny temat
Stacja Pogodowa Bluetooth Smart - co o niej myślicie?
Autor Wiadomość
TURBOEGG 
Nowy na forum

Wysłany: 2016-07-29, 14:55   Stacja Pogodowa Bluetooth Smart - co o niej myślicie?

Drodzy Forumowicze,

Jako TurboEgg zrobiliśmy nasz nowy produkt: Stację Pogodową obsługiwaną przez aplikację w smartfonie z iOS i Android. Urządzenie ma wbudowane 3 czujniki: temperatury powietrza, ciśnienia atmosferycznego i wilgotności względnej.

Zarzucam Wam temat, żebyście ocenli ciekawość tego rozwiązania. Obecnie jest w przedsprzedaży. Mamy dobrze działające prototypy i rozwiniętą aplikację :)

Nie rozpisuję się tutaj tylko zachęcam do wejścia w ten link, bo tam jest wszystko opisane: http://www.turboegg.com/p...odowa-turboegg/

Pozdrawiam i do usłyszenia!
Piotrek

kayron 
PLC FATEK, automatyka na życzenie

Wysłany: 2016-08-14, 08:26   

Dla mnie produkt, i instrukcja obsługi ma następujące minusy.
1. Brak obsługi telefonów z WINDOWS, oraz PC, za pomocą np. bluetooth, WIFi czy co tam siedzi.
2, Brak rysunków, pokazujących sposób otwarcia obudowy, montażu baterii, zamontowania.
3. Stacja pogodowa ma sens właściwie tylko na zewnątrz budynku, w środku po co mi ona, skoro nie ma wyświetlacza ?
Właściwie punkt 5.
Cytat:
Chronić produkt przed zalaniem, deszczem, zanurzeniem w wodzie, zasypaniem przez śnieg

wskazówek bezpieczeństwa, dyskwalifikuje ten produkt do zastosowań, tam gdzie autentycznie by się przydał i w takiej formie miał zastosowanie czyli szklarnia, magazyny gdzie trzeba utrzymywać zadane warunki, piwniczki z winem etc. itp.

Jak będę chciał coś takiego do domu to sobie kupie takie coś. Fakt droższe, ale się przynajmniej prezentuje.

Reasumując. Produkt ciekawy, dosyć dobrze wyceniony, ale o bardzo wąskim zastosowaniu, właściwie gadzet dla nastolatków. Natomiast sama idea internetu rzeczy, bo właściwie o tym można tu mówić, jest przerostem formy nad treścią. O ile można przełknąć sterowane zdalnie gniazdko elektryczne, bo może robić jako symulator obecności domowników, czy termostat, no to np. już żarówka z WiFi to dla mnie głupota, chyba że robi jako wzmacniacz sygnału lub ruter.
Moja ocena taka 4+ w szkolnej skali.
Gdyby można to było montować za oknem, miało do tego baterię słoneczną, lub na pokładzie RS485 i protokół MODBAS, aby dało się to ożenić z sterownikiem PLC, no to była, 6.

Zylgart
Nowy na forum

Wysłany: 2017-02-22, 09:43   

Ja mam stacje pogodową zrobioną z rasbery pi i powiem ci że swietnie działa lepiej niż jakieś inne kable a te gotowe stacje są dość słabe.

Odpowiedz do tematu