Poprzedni temat «» Następny temat
Sterownik światła postojowego do roweru
Autor Wiadomość
e-lektryk 

Wysłany: 2011-12-24, 11:22   

timo66 napisał/a:
Ja sobie pozwolę na mały OT,
Pierw gratulacje dla andrzejzis, jeśli układ spełnia Twoje założenia i jest bezawaryjny to nic tylko się cieszyć. Fakt że układ nie jest baterią + żarówka , ale jest innowacyjny i coś innego. Nikt nie powiedział, że ma być proste jak drut - ile ludzi tyle możliwych rozwiązań. Jedni lubią schody inni windę.

Przejdę teraz do kol. e-lektryk , Jak dla mnie twoja postawa jest karygodna wręcz bezczelna :!:

Pierw się wyśmiewasz z kogoś za to, że może być w gorszej sytuacji finansowej, a/i/lub preferuje tradycyjne środki jak papier i ołówek/długopis. Jak już ładnie ci do głowy odbiło to walisz tekst
e-lektryk napisał/a:
A tak serio to nie lubię oglądać takich schematów, które ciężko rozczytać.

TY sobie przypomnij swoje koślawe, nieczytelne schematy, ba robiony w programie komputerowym,a był mniej czytelny niż ten tu zamieszczony - kol Jony130, też ci zwracał na to uwagę - riposta czy skleroza ?
I co ma obrus tu do tego?! Też mam w domu taki i bardzo mi się podoba- nie jest gładką szmatą leżącą na stole o jest po prostu fajny.
Dalej, "podsuwasz lepsze" pomysły, bo się prościej da ale nie patrzysz na aspekty którymi się kieruje autor , można wręcz przyjąć nie na temat - byle co byle jak ale ja wiem lepiej - i polemizujesz kto ma większego........ hmmm to chyba jednak skleroza, no można to podciągnąć pod nieumiejętność czytania ze zrozumieniem
andrzejzis napisał/a:
Trudno dostać w mojej miejscowości przednią lampę rowerową z dodatkowym światłem postojowym, taką którą z tyłu bez problemu kupiłem w sklepie.

e-lektryk napisał/a:
Mikroprzekaźniki z cewką "high sensitive" .....

i ty dalej bla bla bla - jak dwunastolatek , zero zrozumienia, tym bardziej schematu. Milion schematów, bezsensownych propozycji, modyfikacji, ulepszeń, poprawek, udogodnień . Walisz posty jak stara przekupa na targowisku, aż się boje co by było jak by powróciły licznik postów i pomógł +1- pobił byś wszystkie boty forumowe. A wystarczył by jeden konstruktywny przemyślany post .

Wiesz co, nie bierz tego do siebie,pewnie życie dało ci w kość i tobie i tak już tylko na nogi.

edit: dla uprzywilejowanych z dowództwa

wiem, że obecnie forum działa z jedną złamaną nogą, ale prosił był konsekwentniejsze działanie [ a nawet punktowanie ], Bo jak widzę ten spam i "złote porady elektryka" to mnie aż skręca. Nie mówię, że jest to nagminne, sam też nie jestem święty, ale jednak chamstwo nie powinno mieś miejsca na forum- tym bardziej jeśli jest to taki dział, a dyskusją ogranicza się do wytykania i proponowania rozwiązań za 250pln dla migającej diody. Trzymajmy poziom forum , bo zrobi się nie przyjemnie.

ah , bo zapomniałem i ubiegając twoją gorliwość , masz coś do powiedzenia to zapraszam na priv - to nie jest TWOJ temat tym bardziej odpowiedni dział .

:arrow: timo66 Ty się tak nie uruchamiaj.
Wartości elementów na schemacie kolegi andrzejzis są nieczytelne, a to utrudnia wgryzienie się w ten schemat. Winna jest kartka i długopis, albo sposób konwersji na obraz elektroniczny. Równie dobrze można było to narysować nawet w Paint'cie, do czego nie potrzeba ani dodatkowych nakładów finansowych, ani specjalnych umiejętności albo uwzględnić możliwości aparatu i dać trochę większe literki na schemacie. Nie mam pretensji do autora odnośnie sposobu tylko jego jakości. To nie jest mój temat, ani mój schemat, więc nie widzę związku z moimi schematami. Z resztą nie przypominam sobie żebym rysował je na papierze.

timo66 Poczułeś się urażony przez obrus? Obrus to chyba każdy ma w domu, więc nie wiem o co chodzi. Stylowy, gładki, jakie to ma znaczenie. Stylowy nie jest słowem nacechowanym negatywnie, więc o co tyle krzyku? Nie wiem.

To nic z tego nie zrozumiałeś i źle odebrałeś co napisałem nie świadczy o mnie tylko o Tobie. Do takiego przekupnia z bazaru jak Ty mi jeszcze sporo brakuje. A o moje zdrowie mentalne niech się Pan Doktor nie martwi.

W ogóle to napisałem, że 250 zł kosztuje fabryczna lampka z diodą 1W oraz podtrzymaniem i że można zrobić samemu taniej lampkę o zbliżonych lub nawet lepszych parametrach, no, ale jak widzę, to też nie dotarło. Przedstawiłem też możliwości o jakie pytał kolega andrzejzis. Jak można inaczej podejść do tego tematu.

Podpinam się pod posty, które mnie interesują. Wyszukuję między innymi dla siebie bo gdy czegoś potrzebuję mam to wtedy pod ręką. Porównuję swoje rozwiązania z innymi dostępnymi w sieci. Czasami coś podpatrzę i jeżeli uznam, że jest lepsze pod względem technicznym od mojego to wprowadzam poprawki. Nie chcę nikogo urazić, ale raczej nie skorzystał bym z rozwiązania zaproponowanego przez andrzejzis.

Skoro zachęcasz do wejścia na priv to trzeba było pisać na priv, a nie w wywnętrzać się w cudzym temacie. Z resztą po Twoim stosunku do mnie widzę, że nie mamy zbytnio o czym dyskutować.

andrzejzis 

Wysłany: 2011-12-24, 14:09   

Moje oświetlenie w rowerze jeszcze bez przedniego światła postojowego.

Tylna Tylna lampa z podtrzymaniem na postoju do 5 min.jpg
(Fot.1)Tylna Tylna lampa z podtrzymaniem na postoju do 5 min
Plik ściągnięto 271 raz(y) 38,9 KB

Przednia lampa awaryjna.jpg
(Fot.2) Przednia lampa awaryjna
Plik ściągnięto 270 raz(y) 28,24 KB

Przednia lampa.jpg
(Fot.3) Przednia lampa
Plik ściągnięto 267 raz(y) 43,17 KB

pawcio5555 
Nowy na forum

Wysłany: 2012-02-20, 21:55   

Mam pytanie: czy piasta stwarza jakieś zauważalne opory ruchu, gdy pobierana się więcej prądu?

Co do zdjęcia schematu: gdybyś ustawił większą przysłonę to zdjęcie nie było by ostre tylko w połowie :)

andrzejzis 

Wysłany: 2012-02-29, 17:03   

Odpowiadając "pawcio5555"

Obciążona dynamo-piasta stwarza niezauważalne opory jazdy rowerem. Są naprawdę bardzo małe i niezauważalne, nawet przy niewiele większym prądzie obciążenia. W porównaniu z dynamo-piastą, dynamo-butelka wypada blado pod każdym względem.

andrzejzis 

Wysłany: 2012-03-31, 14:11   

pawcio5555 napisał/a:
Mam pytanie: czy piasta stwarza jakieś zauważalne opory ruchu, gdy pobierana się więcej prądu?

(...)

Może przedstawię adres strony gdzie można się czegoś dowiedzieć o prądnicach rowerowych. Mógłbym parę słów napisać, ale będzie to powtarzanie informacji z stron internetowych, z których to czerpałem wiedzę. To jedna z tych stron:
http://pilom.com/BicycleE...Electronics.htm

andrzejzis 

Wysłany: 2012-04-09, 15:43   

Postanowiłem zrobić małą poprawkę schematu z Rys.1, a raczej wróciłem do tego rezystora R14 z, którego zrezygnowałem, jeszcze przed opublikowaniem schematu. Byłem naiwny sądząc, że ten problem nie będzie mnie dotyczył. A mianowicie baza T1 "wisi" w powietrzu i zbiera śmieci co skutkuje przypadkowym samoistnymi włączeniami światła np. gdy przejedzie koło nas auto-rzęch lub spróbujcie sami, lutujemy sobie w obecności naszego dwukołowca.

Rzut oka na naznaczone na rys.2 poprawki. Reszta według mnie bez zmian, poza rezystorem R1, którego zmniejszyłem do 6,7k a może zmniejszę jeszcze do 4,7k.

Poprawka RSP z Rys.2.jpg
Poprawka z Rys.2
Plik ściągnięto 6465 raz(y) 9,52 KB

Zylgart
Nowy na forum

Wysłany: 2017-02-21, 12:30   

Wszystko dobrze działa własnie na moje warto sobie ogarnąć ten temat i użyć tego schematu to jest spoko sprawa.

Odpowiedz do tematu