Poprzedni temat «» Następny temat
[BASCOM] Backward jump out of rang, parametr Baud
Autor Wiadomość
FireIsland 
Nowy na forum

Wysłany: 2016-11-17, 11:49   [BASCOM] Backward jump out of rang, parametr Baud

Dzień dobry,

Mam problem z pewnym programem w BASCOM. Po dodaniu do pętli głównej, podprogramu powodującego wyświetlenie prostej animacji na wyświetlaczu graficznym, w czasie kompilacji pojawiają się 4 błędy o treści: Error: 221 Line: 526 Backward jump out of range [_GPIXEL[ 2110]].
Podprogram korzysta z pięciu zmiennych typu Byte. W książce M. Wiązani nie znalazłem rozwiązania. W Internecie widziałem podobny problem, jednak tam pomogła zmiana procesora na taki z większą pamięcią. Mój program zajmuje 36% pamięci Flash, więc to raczej nie jest spowodowane brakiem miejsca. Próbowałem również, zmieniać nazwę procesora w nagłówku $regfile w samym kodzie programu, jednak błędy nadal się pojawiają. Zmieniałem też zmienne na inny typ - bez rezultatu. Dodam, że gdy do procesora wgram tylko ten podprogram wtedy kompiluje się i działa bez zarzutu.

Mam jeszcze drugi problem związany z parametrem $baud. Jeśli tylko w kodzie programu napiszę np. $baud=9600 program kompiluje się, ale nie działa prawidłowo, zawiesza się. Niezależnie od wpisanej wartości jest tak samo. Natomiast jeśli usunę ten parametr z programu, wszystko jest okej. Domyślam się, że wpisywanie tego parametru w kodzie programu, nie jest konieczne, skoro jest on ustawiony w zakładce Communications w opcjach Bascoma, ale pamiętam, że kiedyś wpisywałem i wszystko działało.

Z góry dziękuje
Pozdrawiam,

Pikczu 

Wysłany: 2016-11-26, 20:47   

Pierwsza zasada jeśli prosisz o pomoc to dajesz cały kod lub na tyle zawężony żeby problem nadal występował.
Ewentualnie zapytaj pod tym linkiem:
http://wrozbita-maciej.pl/

Odpowiedz do tematu