Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup pierwszego oscyloskopu
Autor Wiadomość
FireIsland 
Nowy na forum

Wysłany: 2016-10-12, 12:39   Zakup pierwszego oscyloskopu

Dzień dobry,

Przymierzam się do zakupu swojego pierwszego oscyloskopu. Z przebiegami zmiennymi nie miałem do tej pory dużo wspólnego, tylko tylko co w technikum, więc nie potrzebuje niczego specjalnego. Zamierzam zajmować się głównie sygnałami audio i badaniem filtrów.
Na zakup chcę przeznaczyć ok 300zł. Na znanym portalu aukcyjnym, można znaleźć używane oscyloskopy analogowe właśnie w okolicach tej kwoty. Nawet widziałem jeden po kalibracji.
Są też oscyloskopy jako zestawy do samodzielnego montażu, jak np ten: http://allegro.pl/cyfrowy...557903442.html.
Nie chcę przystawki do PC, gdyż nie mam możliwości używania komputera na swoim stole warsztatowym. Nie zależy mi też na mobilności urządzenia.
Wobec tego mam pytanie, czy takie oscyloskopu do samodzielnego montażu/zmontowane nadadzą się jako pierwszy oscyloskop do pracy z sygnałami audio, czy też lepiej kupić używany analogowy ?
Dziękuję za odpowiedzi,
Piotrek,

Jony130 

Wysłany: 2016-10-12, 16:27   

Odradzam, lepiej kup sobie jakiś "prawdziwy" oscyloskop. A nie "zabawkę" udającą oscyloskop.

tomekm
Nowy na forum

Wysłany: 2016-11-08, 21:14   

Albo cyfrówka typu SIGLENT czy RIGOL, a jak nie możesz dołożyć to za te pieniądze co najwyżej jakiś oscyloskop analogowy. Jeśli analog to Tektronix, ewentualnie HAMEG, albo "Fluke Philips" (nie pamiętam jak się dokładnie pisało). Generalnie za 300 zł szału nie ma.

Jeśli możesz poczekać/dołożyć to raczej nowa cyfrówka z najniższej, aczkolwiek wystarczającej półki Cię zadowoli. Czasem są promocje typu "oscyloskop + multimetr", więc też można coś fajnego wyhaczyć.

Chyba że już coś kupiłeś, to się pochwal :mrgreen:

r-mik
Nowy na forum

Wysłany: 2016-11-09, 12:00   

W zastosowaniach audio doskonale sprawdzi się: Minikombajn pomiarowy . Wersja do samodzielnego montażu 170zł, urządzenie zmontowane 260zł.

tom5555 

Wysłany: 2016-11-09, 18:46   

Minikombajn ma więcej wad niż zalet. W trybie oscyloskopu na paru zakresach wyświetla przebieg poprawnie, na innych wyświetla nie wiadomo co. http://forum.elportal.pl/...er=asc&start=45
Ogólnie według mnie jest trochę przekombinowany. Cena też jest dość wysoka. Jak ktoś chce kupować elektroniczne zabawki, to lepiej znany DSO 138.

Odpowiedz do tematu