Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: timo66
2016-08-17, 18:23
Jaka drukarka do użytku domowego?
Autor Wiadomość
Wojtek 

Wysłany: 2015-03-02, 06:25   Jaka drukarka do użytku domowego?

Mam dylemat jaką drukarkę kupić? Wymagania dla tej drukarki to laserowa monochromatyczna, możliwość kopiowania i druk dwustronny, w miarę tania eksploatacja. Używanie w warunkach domowych przez nauczycielkę więc dość dużo drukowania i kserowania. Nawinęły mi się dwa modele: Brother DCP-L2500D http://www.brother.pl/pri...l2500d#overview i Brother DCP-1510E (ta nie ma druku dwustronnego) http://www.brother.pl/pri...laser/dcp-1510e
Czy ktoś może coś powiedzieć z własnego doświadczenia na ich temat lub może inne sugestie w tej półce cenowej? Chodzi też o koszt tonerów i eksploatacji (bęben tak widzę z przeliczeń powinien wystarczyć tak na 3 - 4 lat w przypadku tych dwóch drukarek).

Wojtek 

Wysłany: 2015-03-02, 12:49   

Nieaktualne, musiałem szybko podjąć decyzje - wybór padł na DCP-L2500D - jak ktoś będzie chciał za jakiś czas informacji na temat uzytkowania to służe pomocą.

Kraczer
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-12, 21:46   

i jak się sprawuje ta drukarka?

Wojtek 

Wysłany: 2015-04-13, 04:49   

Druk, skanowanie ok, funkcja druku dwustronnego bezcenna szczególnie jak drukarka jest na dole pod biurkiem, funkcja kopiarki też w porządku tyle że ze słabych materiałów jest gorzej - być może pismo ręczne długopisem trzeba by z jakimiś specjalnymi nastawami. Do tej pory miałem Lexmark E321 i ta jest lepsza, nie wiem jak z wydajnością bo jeszcze na "rozbiegówce" lecę.

konrad88 
Nowy na forum

Wysłany: 2015-04-27, 06:00   

ja mam drukarkę ze skanerem i kserem HP Deskjet Ink Advantage 3545 e-All-in-One
(A9T81C) i sobię chwalę, zero problemów dotychczas, a użytkuję od prawie roku

Pawel 3Pik 
Nowy na forum

Wysłany: 2015-08-17, 12:31   

Ja posiadam 2 egzemplarze HP Deskjet Ink Advantage k209a od ponad 2 lat. Ogólnie jestem zadowolony. Dużym plusem są naprawdę niskie koszty eksploatacji. Za komplet oryginalnych płacę niecałe 80 złotych. Nie mam zastrzeżeń do jakości wydruku. Jedyny problem, jaki pojawił się przez ten czas, to drobne uszkodzenie podajnika papieru, ale udało się to niedrogo naprawić.

Por
Nowy na forum

Wysłany: 2015-10-08, 14:36   

Najlepiej połączenie drukarki z skanerem. Nie potrzeba wtedy 2 urządzeń. Wcale to tak drożej nie wychodzi.

Ertew 
-.^

Wysłany: 2015-10-09, 19:04   

Por napisał/a:
Najlepiej połączenie drukarki z skanerem. Nie potrzeba wtedy 2 urządzeń. Wcale to tak drożej nie wychodzi.

Zdecydowanie nie polecam takiego połączenia. Dwa urządzenia to dwukrotnie większa szansa na awarię.

Jako przykład mogę podać trzy skanery które odzyskałem z urządzeń wielofunkcyjnych oraz dwie drukarki z uszkodzonym skanerem których nie udało się naprawić.
1. Mimo braku całego mechanizmu drukarki i 70% obudowy, reakcja sterownika sprowadza się zgłoszenia błędu drukarki i zawieszenia się przy pierwszej próbie kserowania. Tak długo jak korzystam wyłącznie ze skanera, mogę bez problemu kontynuować pracę.
2. Wystarczy że uszkodzi się jeden z elementów optyki skanera, elektronika sterująca odmawia dalszej współpracy i praktycznie drukarka staje się bezużyteczna - po każdym resecie można wydrukować tylko jedną kartkę.

irek33
Nowy na forum

Wysłany: 2015-11-30, 18:43   

A ja mam zintegrowaną ze skanerem drukarkę. Epson L365. I zadowolony jestem bardzo. Korzystam od jakiegoś czasu i generalnie nie ma powodów do narzekań. Wydruk dobry, tusze tanie - czego chcieć więcej. Epson co jakiś czas ma promocje - teraz ma promocję cashback gdzie zwracają nawet do 240 zł kosztów zakupu.

januszpanek 
Nowy na forum

Wysłany: 2016-02-25, 18:06   

Moim zdaniem warto pomyśleć nad kupnem drukarki z Bluetooth. Ja niestety kupiłem bez tej funkcji tanią atramentówkę HP 2060 i trochę żałuję, bo co prawda jest tanio, jednak słaba synchronizacja jest problemem.

Maciejj2 
Nowy na forum

Wysłany: 2016-08-17, 15:04   Drukarka

W sumie to chyba Canon się sprawdzi. Jest oszczędna i nawet tania.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi