Poprzedni temat «» Następny temat
silnik zmywarki
Autor Wiadomość
leech10 

Wysłany: 2016-07-09, 19:17   silnik zmywarki

Hej

Mam taki problem ze zmywarka. Silnik rusza normalnie, trzeszczy przy ruszaniu lub buczy i nie rusza. Jak buczy to mogę wylaczyc i wlaczyc urządzenie i zwykle ruszy. Czasem trzeba to powtórzyć. Zmywarka to Whirlpool ADP 4109. Chodzi o silnik myjący. Czy wie ktos może co może się dziać. Może to problem z kondensatorem(jesli jest ale chyba tak).

Pozdrawiam
Piotrek

joon 

Wysłany: 2016-07-10, 18:59   

Zużycie mechaniczne, z tego co widzę w North jest drogo: https://north.pl/karta/pompa-myjaca--obiegowa--z-turbina-do-zmywarki-whirlpool-adp-4109-1-wh,4PK-TY-CLMA-0XQ.html ale na alle powinno być taniej. Jak nie to najbliższy serwis Wh i tam pytaj za ile ściągną- ale obstawiam cenę mocno zblizoną do Northa...

leech10 

Wysłany: 2016-07-11, 10:28   

Hej

Spoko zamienniki są w okolicach 200 zeta. Chyba masz racje. Czytałem i te silniki w normalnej eksploatacji chodzą 2, 3 lata. U mnie dłużej bo maszyna jest w domu weekendowym. Ale powiem tak jestem zaskoczony tak niską trwałością urządzenia. Słabo oj słabo.....

pozdrawiam
Piotrek

KrzysiekK 

Wysłany: 2016-07-11, 18:49   

Silnik tej pompy przypomina pod względem konstrukcji silnik pompy brudnej wody w pralce automatycznej. Jego wirnik to prawdopodobnie magnes trwały, umieszczony w plastikowej obudowie, która z kolei znajduje się wewnątrz rdzenia z cewką. Silniki te mają prostą konstrukcję i prawdopodobnie woda z zanieczyszczeniami dostaje się do wirnika w plastikowym korpusie pompy. Z czasem wirnik pompy jest zamulony przez brud, osad i kamień. Silnik ma problemy z rozruchem i „warczy”. Gdyby udało się otworzyć korpus pompy, wyjąc wirnik i oczyścić komorę wirnika to pompa może dalej działać. W przypadku pompy brudnej wody pralki tej marki wirnik wraz plastikowym deklem jest wciśnięty w korpus pompki. Jego uszczelnieniem jest gumowy oring. Wygląda to jak na obrazku poniżej.

pompa.jpg
Plik ściągnięto 1956 raz(y) 26,31 KB

Odpowiedz do tematu