Poprzedni temat «» Następny temat
Serwis telefonów komórkowych
Autor Wiadomość
Jakubbb
Nowy na forum

Wysłany: 2015-07-16, 15:54   Serwis telefonów komórkowych

Witam

Składam powoli taki warsztacik, mam już śrubokręty precyzyjne, skalpele do podważania elementów.

Czy potrzebuję jeszcze coś do takiego serwisu oprócz boxów?

timo66 
...:::Anty Spam:::...

Wysłany: 2015-07-16, 17:37   

Witam,

może jakaś lutownica?
-myjka ultradźwiękowa
-IPA, alkohol
-Kontakt U
-Rękawiczki lateksowe bez dodatków typu talk
-Duża lupa na statywie z podświetleniem

a tak naprawdę powinieneś przemyśleć każdy krok wykonywanych prac i rozważyć co było by pomocne lub jak można uprościć wykonywaną czynność.

tom5555 

Wysłany: 2015-07-16, 18:56   

Przede wszystkim potrzebna jest wiedza i praktyka w takim serwisie. Skoro nie wiesz co może być przydatne, to wnioskuję że doświadczenia w serwisowaniu telefonów nie posiadasz. Wracając do pytania, wszystko zależy od tego co chcesz dokładnie robić. Do wymiany tasiemek, płytek czy wyświetlaczy zazwyczaj wystarczy zestaw śrubokrętów, kleje i taśmy izolacyjne i dwustronnie klejące. Do serwisu "pełną gębą" potrzebujesz profesjonalnych narzędzi do montażu BGA (sita, podgrzewacze, hot-air itd.) i sprzętu pomiarowego (zasilacz, miernik, może oscyloskop i analizator widma fal radiowych). Więcej na razie nie przychodzi mi do głowy.

Jakubbb
Nowy na forum

Wysłany: 2015-10-14, 22:04   

Nie chcę zakładać nowego wątju więc podepnę się pod mój stary temat.

Panowie mój wujaszek sprawił mi prezent kartonem kilku boxów i kulkudziesięciu jeżeli nie więcej niż sto różnych przewodów do telefonów z 2010 2011 roku. Problem jest taki że nic nie wiem. Podpiałem boxmarki nspro do kumputera, a tu bęc sterowników nie nożna pobrać . Panowie ktoś zna się bardziej w temacie boxów?

Ertew 
-.^

Wysłany: 2015-10-15, 19:33   

Zacznij od załatwienia softu, podejrzewam że w komplecie zainstalują się i sterowniki.
Z drugiej strony, sprawdź jak wygląda sprawa licencji na oprogramowanie. Słyszałem opinię że soft i sprzęt to groszowe sprawy, a producent sprzedaje licencje kosztujące po kilkadziesiąt zł za każde użycie.

nowy-w-gsm 
Nowy na forum

Wysłany: 2015-12-14, 19:49   

Jakubbb -do box-u NsPro potrzebna jest akywacja .Kupuje się ją co rok. Oprogramowanie można pobrać z http://www.nsteam.org zakładka u góry downloads.Bez aktywacji nic nie zrobisz tym box-m. Jeśli masz jakieś pytania odnośnie innych box-w chętnie pomogę w miare posiadanej przezmnie wiedzy .Co do lutownicy w servisie gsm to hotair i grotówka .

Odpowiedz do tematu