Poprzedni temat «» Następny temat
TeamViewer dla Debiana - jak zainstalować ?
Autor Wiadomość
matrix 

Wysłany: 2015-07-20, 11:19   TeamViewer dla Debiana - jak zainstalować ?

Ostatnio miałem na kompie Opensuse ale raził mnie strasznie jeden fakt w tym systemie, nawet najprostsze kopiowanie jakiegoś pliku zupełnie uniemożliwiało jakąkolwiek pracę na komputerze, tak go muliło. Zdecydowałem więc że przesiądę się na Dabiana i jak pomyślałem tak zrobiłem.

Ogólnie z systemu jestem zadowolony ale mam jeden kłopot, nie mogę zainstalować Teamviewera. Ściągnąłem paczkę .deb dla mojej wersji systemu ale podczas instalacji a w zasadzie na jej początku od razu wywala komunikat o błędzie zależności jak w załączniku.

Ktoś pomoże ?

błąd instalacji.png
Plik ściągnięto 1894 raz(y) 45,09 KB

matrix 

Wysłany: 2015-07-20, 12:28   

Dobra, poradziłem sobie. Temat wygląda tak:
W nowszych wersjach Debiana niż 7 (ja mam 8.1) lib32 nie jest wspierany i trzeba zainstalować paczkę z architektury i386. Niestety (albo właśnie stety :) ) ja mam AMD64 i taki też mam system. W związku z tym korzystając z podpowiedzi -> na anglojęzycznej stronie TeamViewer'a <-

Cytat:
Notes to Multiarch:
On newer 64-bit DEB-systems with Multiarch-support (Debian 7) teamviewer_linux_x64.deb cannot be installed because the package ia32-libs is not available anymore on these systems. In this case you can use teamviewer_i386.deb instead.

In case you get the error “wrong architecture i386” you have to execute the following command lines as an administrator:

dpkg --add-architecture i386
apt-get update

zainstalowałem wersję z paczki i386.

Dodatkowo trzeba skorzystać kilka razy z rozwiązywania zależności za pomocą polecenia:
Kod:
apt-get install -f

Po wszystkim program z paczki i386 zostanie zainstalowany i da się go uruchomić.

Odpowiedz do tematu