Poprzedni temat «» Następny temat
Prosty rozgałęziacz audio
Autor Wiadomość
przemeksag 

Wysłany: 2014-03-19, 20:50   Prosty rozgałęziacz audio

Witam

Mam mały problem do rozwiązania. Grając na pianinie chciałbym jednocześnie słyszeć to w słuchawkach i nagrywać na komputerze. Ale jednocześnie po skończeniu gry chciałbym odsłuchać to co nagrałem.

Wiem, że coś takiego można zrobić stosując mikser ale zwyczajnie nie mam kasy, żeby go kupić.

Dlatego mam pytanie czy mogę połączyć pianino z komputerem i słuchawkami w taki sposób jak pokazałem na schemacie (tzn. podłączyć mogę ale czy to będzie działać :) )?

schemat.png
Plik ściągnięto 5410 raz(y) 15,96 KB

matrix 

Wysłany: 2014-03-19, 20:59   

A to przelotowo do kompa nie możesz? Przecież nagrywając z wejścia liniowego spokojnie powinieneś słyszeć co nagrywasz, czyli to co odgrywasz.

przemeksag 

Wysłany: 2014-03-19, 21:42   

Próbowałem i tak. Problem jednak w ty, że wprowadza to opóźnienie między tym co gram a tym co słyszę.

matrix 

Wysłany: 2014-03-19, 21:54   

Ogólnie zasada jest taka że jedno wyjście można bez kłopotu podłaczyć do kilku wejść, na odwrót bez układu dopasowania raczej się nie robi. A tu niestety masz połączenie dwóch wyjść, jedno z kompa a drugie z pianina. I trzeba zastosować najprostszy jakiś mikser.

Tylko że tu pojawia się kolejny kłopot. Skoro piszesz ż masz opóźnienie to przy miksowaniu live będziesz miał dwie ścieżki nakładające się na siebie. Jedną na żywo a drugą z opóźnieniem z kompa.

Zrób jakiś prosty przełącznik i będziesz miał po kłopocie.

przemeksag 

Wysłany: 2014-03-19, 22:03   

Tak to by się zgadzało, tylko live wychodzący z komputera mogę wyłączyć programem, więc tego nakładania by nie było bo słyszał bym tylko to co gram wychodzące z pianina. Później za to mógł bym spokojnie odsłuchać nagranie. Problem w tym, że jak pisałem wcześniej nie mam kasy na mikser.

Co do przełącznika to byłoby to jakieś rozwiązanie ale w przypadku dłuższych nagrań. Ja jednak mam czasami nagrania po 10s i przełączanie tego co chwile nie będzie się sprawdzało.

matrix 

Wysłany: 2014-03-20, 20:10   

przemeksag napisał/a:
Problem w tym, że jak pisałem wcześniej nie mam kasy na mikser.

http://sklep.avt.pl/searc...ch%5Bdetail%5D=

Odpowiedz do tematu