Poprzedni temat «» Następny temat
8-bitowy mikro-kontroler
Autor Wiadomość
Markus 
Nowy na forum

Wysłany: 2013-02-12, 13:51   8-bitowy mikro-kontroler

Witam serdecznie.

Posiadam 8-bitowe mikro-kontrolery pozyskane z laminatorów o oznaczeniu EM78P459AKJ-G. W internecie znalazłem datasheet na ich temat:

http://www.alldatasheet.c...EM78P459AK.html

Jest tam zwarte zdanie:
"With its OTP-ROM feature, it is able to offer a convenient way of developing and verifying user’s programs. Moreover, user can take advantage of EMC Writer to easily program his development code."

Niestety dopiero zaczynam naukę w dziedzinie programowania i wykorzystywania mikro-kontrolerów i nie mogę doszukać się informacji czy można wgrać w tą "kostkę" nowy program. Czy powyższy cytat to potwierdza?

Jeśli tak, to czy istnieją jakieś ograniczenia uniemożliwiające pracę z tym mikro-kontrolerem? Np. język programowania, jakieś konkretne programatory?

mr_x 

Wysłany: 2013-02-12, 14:07   

OTP to One Time Programmable. Oznacza to, że zaprogramować go można raz i nie da się skasować tej pamięci. Język programowania masz wskazany w karcie, którą podesłałeś, czyli w asemblerze. Ale ze względu na niemożliwość przeprogramowania pamięci, nie widzę praktycznego zastosowania dla tego układu. A z datasheet nie doczytałem się, czy może pracować z zewnętrzną pamięcią (nie ma szyny danych, adresowej i sterującej), jak np. 8051.

Markus 
Nowy na forum

Wysłany: 2013-02-12, 14:14   

Szkoda, będę musiał je wyrzucić :cry:

Dziękuje za pomoc.

Odpowiedz do tematu