Poprzedni temat «» Następny temat
Ograniczenie praw nowych użytkowników

Jesteś za tym?
1. tak
44%
 44%  [ 8 ]
2. nie
55%
 55%  [ 10 ]
Głosowań: 18
Wszystkich Głosów: 18

Autor Wiadomość
Luminofor 

Wysłany: 2012-06-15, 22:59   

joon napisał/a:
4.To już takie moje prywatne spostrzeżenie: czy jest możliwość sprawdzenia czy niektóre konta nie są zakładane z jednego IP? czytając niektóre wypowiedzi aż rzuca mi się w oczy że jedna osoba ma rozdwojenie jaźni :)

Jak koleś ma zmienne IP (np. Neostrada) to i tak na niewiele się to zda.

Jony130 napisał/a:
Jak dla mnie te forum jest za mała na wprowadzenia jakiś drastycznych zmian zaostrzających/ograniczających prawa nowych użytkowników.
Jak się komuś nie podoba jakiś post, to nich użyje "wykrzyknika" do raportowania postów.
I nie udziela odpowiedzi w danym temacie.

Polać mu, dobrze pisze! Ograniczenia w takiej czy innej formie tylko zaszkodzą temu forum.

sta 

Wysłany: 2012-06-16, 01:16   

Może przećwiczmy to na przykładzie. Mamy świeży temat, jeszcze świeższego użytkownika. Wypadałoby napisać „zacznij człowieku od czegoś prostszego, wtedy za jakiś czas więcej zrozumiesz i sam dojdziesz do rozwiązania. A przy okazji naucz się zadawać pytania które dają szansę udzielenia odpowiedzi”. Do tego nie wiadomo kim jest pytający, niektórzy chcieliby kogoś takiego zbanować. Kilka razy w podobnej sytuacji zapytałem o więcej szczegółów, później ktoś wiedzący więcej ode mnie mógł udzielić pomocy i wszyscy byli szczęśliwi. Może jestem naiwny, ale chcę wierzyć, że przynajmniej jedna osoba następnym razem swoje pytanie sformułowała lepiej, a do tego czasu czegoś się nauczyła.
Pytanie więc brzmi, czy zupełnie początkujący (jeśli chodzi o elektronikę) są mile widziani na forum. Ale to pytanie do administratora, do szefa wszystkich szefów.

rezasurmar 

Wysłany: 2012-06-16, 10:12   

W/g mnie to forum jest stworzone dla początkujących ;) , ale chamstwa i roszczeniowej postawy nie toleruje.

Pozostaje chyba tylko apel do aktualnych użytkowników o większe tępienie "zaliczeniowców", a początkującym trzeba po prostu wskazać właściwą drogę.

Niestety, ale często młodym wydaje się, że wszystko dostaną na tacy, że elektronika to jest prosta, wystarczy tylko kupić lutownice, parę elementów i już można składać Challengera.

joon 

Wysłany: 2012-06-16, 12:02   

Więc akceptacja postów nowych użytkowników przez moda. Moderator widzi posta- piszę do początkującego jakie ma uwagi- początkujący poprawia i post przechodzi. Przykład z góry pokazuje że "świeżak" będzie teraz uważał że z każdym problemem będzie mógł zwrócić się na forum, pewnie jutro padnie pytanie jak zmienić tapetę w Windowsie :/

rezasurmar napisał/a:
Niestety, ale często młodym wydaje się, że wszystko dostaną na tacy, że elektronika to jest prosta, wystarczy tylko kupić lutownice, parę elementów i już można składać Challengera.

O to dokładnie chodzi, przecież wiadomo że tą ścieżkę trzeba przeciąć na płytce; od "dolnej" strony a rysunek przedstawia tylko górę.

A to że ze stajni AVT wychodzą czasami buble to swoją drogą... Kiedyś kupiłem miernik który na "omach" pokazywał cały czas zero- metalowy paproch robił zwarcie na płytce, ostatnio kupiłem wykrywacz który nawet na papierze nie ma szans działać bo ktoś żeby go ulepszyć zamiast bipolara wsadził mosfeta zapominając o innym sterowaniu... Ale to takie małe OT :oops:

Edyta:
Tak sobie myślę że nawet nie trzeba sprawdzać ilości postów- lepszym wyznacznikiem będzie ilość godzin spędzonych na forum.

Odpowiedz do tematu