Poprzedni temat «» Następny temat
[Freescale ColdFire][C/C++] Książka do Demoqe128
Autor Wiadomość
Luminofor 

Wysłany: 2012-03-24, 11:31   [Freescale ColdFire][C/C++] Książka do Demoqe128

Witam, mam taką płytkę (DEMOQE128) z mikrokontrolerem Freescale ColdFire V1:
http://www.freescale.com/...?code=DEMOQE128

Poszukuję jakiejś książki lub tutoriala (może być po angielsku) opisującej krok po kroku co można zrobić z tym mikrokontrolerem/płytką. Ściślej mówiąc chodzi mi o programowanie tego ustrojstwa w C/C++. Samemu (z dokumentacją techniczną w postaci reference manuala itp.) ciężko coś ruszyć. Udało mi się zamigać diodkami tylko.

Będę wdzięczny za pomoc.

kayron 
PLC FATEK, automatyka na życzenie

Wysłany: 2012-03-24, 13:03   

Można by na złość powiedzieć " a trzeba było się rzucać na jakiś niestandardowy gównolit ? "
Ale tak bardziej poważnie.
Bardzo wątpię że jakaś książka o tym istnieje, i to po polsku. Sam pierwsze słyszę o takim rdzeniu. Pewnie to jakieś rozwinięcie starych MC68000, albo PowerPC, bo to Motorola, ale pewności nie ma.
Ogólnie bez znajomości Angielskiego Technicznego na poziomie dobrze średnim nie widzę tego.
PS. Jak to nie jest jakiś rdzeń ARM to pozbądź się tego czym prędzej, szkoda twojego wysiłku na to. Zresztą ja osobiście nie polecałbym raczej hobbistom produktów freescale, to raczej sprzęt dla profesjonalistów, ostatecznie kamikadze.

Luminofor 

Wysłany: 2012-03-24, 13:09   

Z angielskim nie ma problemu, również technicznym. Przecież pisałem o tym w pierwszym poście.

A płytkę pożyczył kolega i chciałbym coś na niej zdziałać, ale do tego przyda się książka/tutorial jak to programować bo z samej dokumentacji to idzie bardzo ciężko.

kayron 

Wysłany: 2012-03-24, 13:10   

A na ich stronie szukałeś ? Powinni mieć jakiś tutorial. No chyba że temat olewaja kompletnie ?

Luminofor 

Wysłany: 2012-03-24, 13:12   

Na ich stronie jest tylko User Guide, reference manual, jakieś dema, schematy płytki. Nic o programowaniu.

kayron 

Wysłany: 2012-03-24, 13:18   

No ale z tych dem nie da się niczego wyczaić ? Nie są opisane jak działają ? Ja tam znalazłem jakieś narzędzia, w tym biblioteki, ale trzeba by się bardziej w głębić w temat.
Ale jeżeli C na to jest zgodny z ANSI C to można próbować się uczyć korzystając praktycznie z dowolnej książki o C. A AVRach tak się nie dało, bo tam w GCC wymyślili sobie autorzy własny pogląd na C (niedorzeczny zresztą), ale PICów uczyłem się na podstawie książki o C z PCta i jakoś dało rady. tylko dokumentacja PICa niestety non stop na tapecie.

Luminofor 

Wysłany: 2012-03-24, 13:27   

Właśnie co do C to ja znam C++ (ale C też w takim razie), ale np. nie ma nigdzie wypisanych nazw funkcji np. __RESET_WATCHDOG() i bez tego się za dużo nie zrobi.

A te dema to są 2 czy 3 i ciężko coś z nich zrozumieć.

tymon_x 
Nowy na forum

Wysłany: 2012-03-25, 10:00   Re: [Freescale ColdFire][C/C++] Książka do Demoqe128

Luminofor napisał/a:
Poszukuję jakiejś książki lub tutoriala (może być po angielsku) opisującej krok po kroku co można zrobić z tym mikrokontrolerem/płytką. Ściślej mówiąc chodzi mi o programowanie tego ustrojstwa w C/C++. Samemu (z dokumentacją techniczną w postaci reference manuala itp.) ciężko coś ruszyć.

Witaj w prawdziwym świecie Embedded, Reference Manual to jedyny przyjaciel jakiego powinieneś mieć. Im szybciej się z tym oswoisz, tym żaden uC/uP nie będzie Ci straszny. A z tego co widziałem, ColdFire ma bardzo przejrzystą dokumentację.

Odpowiedz do tematu