Poprzedni temat «» Następny temat
Tematy zadań szkoły Konstruktorów a ten dział ?
Autor Wiadomość
kayron 
PLC FATEK, automatyka na życzenie

Wysłany: 2010-09-11, 20:00   Tematy zadań szkoły Konstruktorów a ten dział ?

Temat może trochę mylący ale nie wiedziałem do końca jak to ubrać w słowa aby trzymało się "kupy i dupy" jak to się mówi.
Otóż tak w wrześniu pożegnałem się z prenumeratą EDW, po pięciu latach jak by nie było, bo na dzień dzisiejszy samo czasopismo przestało mnie tematycznie interesować w sensie jego obecnej zawartości jako całości, co nie znaczy że jak np. pojawi się kurs programowania PICów czy FPGA to do niego nie wrócę.
Natomiast wracając do sedna tego działu czyli do Szkoły Konstruktorów.
Otóż mimo wszystko chciałbym mieć możliwość śledzenia kolejnych tematów/zadań tej szkoły, więc rodzi się pytanie czy w tym dziele nie mógł by istnieć temat w którym były przedstawione aktualne tematy zadań. Chodzi mi tylko o ten wstęp ze Szkoły w którym jest "Zadanie nr.xxx Zaproponuj tanie 5W działo laserowe" :wink: i krótki wstęp. Chodzi o to że w ten sposób można by brać udział w samej szkole, czy śledzić sobie czy przypadkiem nie ma tematu w którym można by coś powiedzieć, nie kupując całego czasopisma.
Co prawda mogę sobie raz na miesiąc iść do kiosku i przejrzeć EDW, no ale skoro jest dział Szkoła Konstruktorów na forum to pytanie brzmi dlaczego nie przeglądać tutaj ?

Kulpina 
Adam Kulpinski

Wysłany: 2010-09-12, 12:21   

Czyli trzeba by wrzucać tematy zadań ze szkoły na forum.
Skoro tematy, to najlepiej omówienie zadania, bo jest równie ważne o ile nie ważniejsze.
Idąc dalej trzeba by wrzucać rozwiązanie, bo każdy chciałby zobaczyć swój układ w szkole.

Biorąc pod uwagę atrakcyjność szkoły stanowiącej jedną z najważniejszych części EdW jest to raczej niemożliwe, bo mogłoby spowodować spadek sprzedarzy ^^

Nie chodzi nawet o ślepą chęć zysku AVT, co chyba o to, że EdW nie przynosi po prostu olbrzymich zysków, więc nie dobijajmy dobrej gazety przez wrzucanie wszystko na forum, żeby mieć za darmo ^^

A jeśli chodzi ci o samą treść zadania: http://elportal.pl/img/20100905.pdf

kayron 

Wysłany: 2010-09-12, 14:21   

E..j powoli ja wyraźnie pisze tylko o wrzucaniu tematów Zadań, a nie całej Szkoły konstruktorów, a to jest różnica. Nie interesują mnie już tak bardzo rozwiązania, bo te jeżeli są dobre to albo lądują jako projekty AVT, albo jako projekty w innych działach.
Chodzi mi tylko o to żeby móc tylko sobie śledzić aktualną tematykę Szkoły Konstruktorów.
A tak defakto nie wiem czy ktoś zauważył, ale np. ten dział Forum wygląda dosyć mizernie, na tle innych.

matrix 

Wysłany: 2010-09-12, 14:52   

ja jestem za kolegą kayron. nie potrzeba wrzucać wszystkiego. wystarczy żeby ktoś zapodał główny temat i tyle. coś by się znowu zaczęło tu dziać.

Kulpina 
Adam Kulpinski

Wysłany: 2010-09-12, 14:59   

Właśnie zapodałem w poprzednim poście.
Główny temat zawsze pojawia sięw internecie wraz z 3 stroną EdW, która jest dostępna na elportalu ^^

Wojtek 

Wysłany: 2010-09-13, 05:12   

Litości, niech ktos poprawi ten błąd w temacie :shock:

marcing 
DarkSoul

Wysłany: 2010-09-24, 19:34   

matrix napisał/a:
nie potrzeba wrzucać wszystkiego. wystarczy żeby ktoś zapodał główny temat i tyle. coś by się znowu zaczęło tu dziać.

kayron napisał/a:
E..j powoli ja wyraźnie pisze tylko o wrzucaniu tematów Zadań, a nie całej Szkoły konstruktorów, a to jest różnica. Nie interesują mnie już tak bardzo rozwiązania, bo te jeżeli są dobre to albo lądują jako projekty AVT, albo jako projekty w innych działach.

Kulpina napisał/a:
Czyli trzeba by wrzucać tematy zadań ze szkoły na forum.
Skoro tematy, to najlepiej omówienie zadania, bo jest równie ważne o ile nie ważniejsze.
Idąc dalej trzeba by wrzucać rozwiązanie, bo każdy chciałby zobaczyć swój układ w szkole.

Przyznaję rację Koledze Adamowi - jeśli tematy zadań mają się pojawiać na Forum, a chce się brać udział w Szkole - to po co kupować czasopismo? Idąc tą drogą może się okazać, że spora część uczestników będzie przysyłała rozwiązania tylko dla zdobycia nagrody, nie interesując się tym, czy Redakcja ma możliwości finansowe... bo przecież kupowanie EdW jest bez sensu, skoro i tak o otrzymanej nagrodzie się dowiem, prawda?

kayron 

Wysłany: 2010-09-24, 20:17   

Tylko jak dobrze się orientuję to Szkoła konstruktorów jest sponsorowana. Zresztą wasz tok rozumowania jest błędny i prosty do podważenia.
Nawet jak tematy Szkoły nie będą publikowane na forum, nie muszę kupować EDW, aby poznać ich treść i brać w niej udział (zresztą tak kiedyś robiłem). Dla czego ? A co za problem raz w miesiącu pójść do salonu z prasą przejrzeć sobie EDW, spisać temat zadania do telefonu i wysłać rozwiązanie.
Teoria spiskowa o upływie czytelników EDW z powodu publikowania jego bardzo niewielkiej treści na forum, jest bynajmniej szukaniem naiwnego wytłumaczenia dla być może słabej obecnie formy czasopisma, która nie ma jednak nic wspólnego z realnym jego stanem. Prawdą jest że EDW się trochę wypaliło, ale to raczej wina braku kreatywności. Był kurs CPLD i cisza, tematyka zamilkła, a tymczasem można by rozwijać problematykę języków opisu sprzętu, narzędzi, jest przecież jeszcze Vierilog.
Napomknięto coś o mikroprocesorach PIC, ale na razie temat to jakaś tam bliżej nieokreślona przyszłość.
Dla czego nie ma tematyki coraz bardziej popularnego na AVRach USB, jego programowania i wykorzystania w swoich konstrukcjach. Pomijam już że od czasów Oślej łączki i At90S2313 AVRy poszły o krok do przodu. Mamy nowe wersje procesorów, z USB na pokładzie.
Tylko proszę nie przytaczać mi argumentów, że to można znaleźć w internecie, bo to jest akurat najlepszy argument za całkowitym zlikwidowaniem drukowanego EDW.

edwacc

Wysłany: 2010-09-24, 21:07   

Szkola Konstruktorow oraz kazda jej czesc, w tym opis zadania jest zawartoscią pisma i nie powinien wystepować poza nią. EdW ma sie bardzo dobrze, choć tematyka robotów, niedopracowanych układów lampowych i innej amatorszczyzny moglaby zejsc z jej łamów. Przydałaby się ostrzejsza selekcja nadsyłanych projektów bez kwiatków w stylu robotów klasy nanosumo i tym podobnych konstrukcji.

Kayron brałeś udzial w Szkole?

kayron 

Wysłany: 2010-09-25, 14:33   

Tak jakiś czas temu tak, nawet z małymi sukcesami. Ogólnie nie jestem stałym jej uczestnikiem, ale jak się pojawia temat w którym można coś ciekawego powiedzieć czy zaprezentować to wysyłam.

Odpowiedz do tematu