Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tasza
2007-09-10, 11:09
MSP430FG439 - pull/up
Autor Wiadomość
Wojtek 

Wysłany: 2007-06-14, 21:11   MSP430FG439 - pull/up

Nie ma odpowiedniego działu więc umieszczam ten post tutaj.
Czy ten procesor MSP430FG439 firmy TI ma oprócz możliwości podciągania (pull/up) portów TMS, TCK, TDI "normalne" I/O podciagane wewnetrznie do jedynki - nigdzie nie moge doszukac sie tej informacji a nie wiem czy w projekcie mam wejscia podciągać zewnetrznymi reystorami do "1", potrzbuje detekować pojawienie się stanu "0" na określonym wejściu.

marcing 
DarkSoul

Wysłany: 2007-06-15, 05:35   

Witam!

Co prawda nie znam tej rodziny uP, jednakże przejrzałem dokumentację oraz projekty z wykorzystaniem w/w.

Na schematach portów I/O nie są zaznaczone rezystory podciągające (co jest zrobione w przypadku JTAG-a) - świadczyć to może o tym, że nie ma wewnętrznego podciągania poszczególnych wyprowadzeń. Również dokumentacja rodziny MSP430 nie wspomina o takiej możliwości, z kolei budowa portów uniemożliwia wystawienia jedynki na porcie podczas działania jako wejście - pomimo rozdzielenia rejestrów wyjściowych i wejściowych (inaczej niż np. w AVR, gdzie jest możliwe podciąganie wejść poprzez wpisanie jedynki do rejestrów wyjściowych).

W projektach (przeglądałem ofertę AVT) używane są rezystory pull-up - co również może świadczyć o braku wewnętrznego podciągania.

To tyle z mojej strony - więcej nie mogę napisać, bo nie znam tych uP...

Pozdrawiam!

Marcin G.

Wojtek 

Wysłany: 2007-06-15, 06:34   

Dzięki, też doszedłem do takich wniosków szukam potwierdzenia również u kogoś ktosamodzielnie projekty na tych prockach robił, znalazłem jedną tylko serię mikrokontrolerów z rodziny MSP430 która ma mozliwość podciągania portów I/O.

Odpowiedz do tematu