Znalezionych wyników: 2
Elportal - Forum Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Komparator szeregowy - problemy.
sirtoto

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 649

PostForum: Technika cyfrowa   Wysłany: 2017-08-20, 15:20   Temat: Komparator szeregowy - problemy.
Hehe, okazuję się, że wszystko przez "okazyjnie kupioną" płytkę testową :P


Temat zamykam.
  Temat: Komparator szeregowy - problemy.
sirtoto

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 649

PostForum: Technika cyfrowa   Wysłany: 2017-08-20, 13:40   Temat: Komparator szeregowy - problemy.
Witajcie,
realizuję właśnie szeregowy, ośmiobitowy komparator, niby nie jest to żaden problem, dla zabawy zaprojektowałem i wykonałem kiedyś kilka, używały one jednak przerzutników bądź to JK bądź D, lecz teraz muszę osiągnąć ten sam cel za pomocą tylko sztywnego zestawu części (brak miejsca na płytce). Kilka prób na płytce prototypowej - nie działa, próbuję więc w symulatorze, będzie szybciej, łatwiej wprowadzać zmiany etc. Po chwili znalazłem rozwiązanie, jak się jednak okazało - działające tylko w komputerze.

Schemat dodałem w załączniku. Jak widać znajduje się tam blok samego komparatora 1 bitowego - działa, następnie, wyjścia inne niż równość łączy się z wejściami przerzutnika RS, jeśli A>B - RS się ustawia w przeciwnym wypadku - resetuje, natomiast jeśli obydwa wejścia są sobie równe stan przerzutnika nie powinien się zmieniać wcale, jednak jak się okazuję na płytce - kombinacja 00 - owszem jest "ignorowana", natomiast 11 - powoduje zmianę stanu - to mój problem, nie wiem czemu tak się dzieje, nie mam pomysłu na rozwiązaniu.


Ps.
Na schemacie między Komparatorem a przerzutnikiem widać bramkę AND, ma ona zapobiegać stanom nieustalonym (a właściwie to "pulsacji") - bez niej układ wariuje.

Dziękuję za ewentualną pomoc, chciałbym przede wszystkim wiedzieć co robię nie tak.

Pozdrawiam!
 
Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 15