Zobacz temat - honorarium
To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Elportal - Forum
Forum czasopisma "Elektronika dla Wszystkich"

Uwagi do bieżącego i archiwalnych numerów EdW - honorarium

pawcios123 - 2008-08-15, 09:46
Temat postu: honorarium
w edw pisze ze gdy uklad ze szkoly konstruktorów zostanie opublikowany otrzymuje sie honorarium ile wynosi takie przykładowe chonorarium
Anonymous - 2008-08-15, 09:51

Z tym pytaniem proszę się zwrócić do redakcji EdW. Odpowiedzą dokładnie. Ale ze względu na błąd ortograficzny chyba kolega dostanie tylko 50% tego honorarium.
mathieiov - 2008-08-15, 10:25

Kiedyś w EdW podano, że honorarium wynosi odpowiednio: 200zł za stronę i 120zł za stronę w Forum Czytelników, jednakże polecam upewnić się kontaktując się z redakcją.
Kulpina - 2008-08-15, 11:03

elportal.pl napisał/a:
Honoraria
Podstawowa stawka honorarium autorskiego w EdW to 200zł brutto (180zł netto) za stronę wydrukowaną w czasopiśmie (w Forum Czytelników 150…200zł brutto). W przypadku szczególnie interesujących lub trudnych projektów istnieje możliwość negocjacji wysokości stawki.
Płatność następuje po ukazaniu się danego numeru czasopisma. Warunkiem wypłaty jest podanie pełnych danych osobowych, wymaganych do odprowadzenia zaliczki podatku do Urzędu Skarbowego. Wzór takiego formularza w formacie rtf i doc znajdziesz w archiwum: skarbowy.rar.
Wypełniony formularz możesz przysłać zwykłą pocztą na adres EdW-AVT lub mailem.
Autorzy już opublikowanych artykułów mogą konsultować się w sprawie terminu i formy wypłaty z panią Renatą Górską (AVT).

Ostatnio wydawało mi się też, że gdzięś doczytałem o stawce 250zł za strone, ale nie pamietam dokładnie czy chodziło tu o projekt okładkowy czy o co :mrgreen:

I tu jeszcze link skąd pochodzi cytowany tekst: http://www.elportal.pl/in...ceid=41&meid=31

c4r0 - 2008-08-15, 12:28

O ile dobrze pamiętam 250zł płacą w EP, nie w EdW.
elemaniac - 2008-08-15, 16:01

Cytat:
O ile dobrze pamiętam 250zł płacą w EP, nie w EdW.

O ile się nie mylę stawka jest podobna w obu czasopismach.
Hehe wystarczy tylko wpaść na ciekawy pomysł, wykonać model i dokumentację, opublikować i ma się kasę na nowy multimetr albo jeszcze coś innego :mrgreen:

Kulpina - 2008-08-15, 16:34

elemaniac napisał/a:
Hehe wystarczy tylko wpaść na ciekawy pomysł, wykonać model i dokumentację, opublikować i ma się kasę na nowy multimetr albo jeszcze coś innego

To tak latwo brzmi, ale jak narazie to nieźle sie musiałem napracować, zeby mieć coś w gazetce :mrgreen:
No ale może to tylko ja mam takie klopoty :mrgreen:

KrzysiekK - 2008-08-15, 20:22

Tak właśnie jest opracowanie takiego artykułu nie jest wbrew pozorom takie łatwe. Do tego trzeba wykonać działający prototyp co też kosztuje. Przy honorarium 200 zł za jedną stronę artykułu i przykładowo dwóch stronach artykułu daje 400 zł minus podatki. Co prawda przy podatku od praw autorskich podatek jest niższy bo koszy uzyskania przychodu stanowią 50%, ale w sumie to tak na czysto pozostaje dużo mniej niż mogło by się wydawać.
elemaniac - 2008-08-16, 09:40

No tak, tego nie brałem pod uwagę, a powinienem... .
Przykładowo sam wyświetlacz alfanumeryczny 2x16 podś. kosztuje 20zł, gdzie cała reszta? :shock: .
A jak ktoś chce zrobić projekt lampowy to będzie jeszcze drożej... .
Pieniądze z honorarium rozpłyną się szybciej niż zdawałem sobie z tego sprawę.

Kulpina - 2008-08-16, 10:28

W wypadku forum czytelników gdzie honorarium jest niższe model do ciebie wraca (przynajmniej do mnie wrócił :mrgreen: ), więc kosztu elementów jakby nie ponosisz, bo możesz model rozlutować i dalej wykorzystać (mi było szkoda, leży w szufladzie :mrgreen: )
Jeśli się nie myle modele z e2000 chyba nie wracają do autora (?), no ale honorarium też jest wyższe i chyba istnieje możliwość zwróceni opłaty za elementy. Nie wiem skąd to wiem, ale gdzieś to chyba czytałem bo cos mi sie tak przypomina, jednak 100% pewności nie daje, trzeba by poszukać. :mrgreen:

KrzysiekK - 2008-08-16, 12:36

Do mnie także wrócił prototyp, i także go nie rozmontowałem. Często wiele elementów się posiada ze swoich zapasów lub odzysku, więc nie zawsze koszty wykonania prototypu są wysokie.
Z tego co mi wiadomo to jeśli przedstawi się Redakcji "EdW" sensowny projekt mający szansę zadziałania i autor projektu częściowo go zrealizował np. projektując płytkę drukowaną, to jest możliwość zamówienia w Redakcji "EdW" płytki drukowanej do takiego prototypu, a nawet "sponsorowania" elementów. Wtedy on po publikacji na łamach "EdW" z tego co wiem to już nie wraca do autora projektu.

pmx007pl - 2010-12-18, 02:15
Temat postu: EdW "zapomniało" wypłacić honorarium?
Witam.
A kiedy te honoraria są wypłacane? :???:
Mój artykuł był w styczniowym EdW (1/2010) i do tej pory nic nie dostałem...
Czy opóźnienie ma związek z nowymi zasadami publikacji (umowa o dzieło na rok - czyli co, dopiero po wygaśnięciu nastąpi rozliczenie za czas trwania umowy, więc wypłata będzie w przyszłym roku)?

Kod:
Witam.
Zgodnie z sugestiami Izby Wydawców Prasy, AVT Korporacja, jako wydawca licznych tytułów prasowych podpisuje z Autorami nowe umowy.
Umowa o dzieło podpisywana jest raz na rok i dotyczy projektów w danym roku.
Moglibyśmy wydrukować i wysłać "Umowę o dzieło" pocztą, ale zapewne szybciej będzie przesłać mailem. Prosimy umowę wydrukować w dwóch egzemplarzach, uzupełnić i podpisać.

Podpisane własnoręcznie po dwie kopie tej umowy należy jak najszybciej przesłać (najlepiej listem priorytetowym) na adres:

AVT-Korporacja sp. z o.o.
ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

Jedna z kopii zostanie odesłana Autorowi po podpisaniu przez Wydawcę.

Natomiast "Kwestionariusz dla autorów" prosimy wypełnić i przesłać mailem na adres renata.gorska@avt.pl

Wypełnienie powyższych dokumentów jest niezbędne, aby otrzymać honorarium za artykuł.

Pozdrawiam,
Red. Zbigniew Orłowski
Elektronika dla Wszystkich
www.elportal.pl

Papiery dawno wypełniłem (jeszcze w styczniu), i dostałem z powrotem swój egzemplarz umowy, a kasy nie widać...

Kulpina - 2010-12-18, 10:59

Musisz zadzwonić do księgowości. Honorarium powinno być już dawno, ale widocznie coś się nie zgadza. Zadzwoń, dowiedz się o co chodzi i uzupełnij dane czy coś co tam będzie trzeba ;) Tyle :)
kayron - 2010-12-18, 20:25

Cytat:
Hehe wystarczy tylko wpaść na ciekawy pomysł, wykonać model i dokumentację, opublikować i ma się kasę na nowy multimetr albo jeszcze coś innego

To jeszcze zależy jak chodliwy jest pomysł/wynalazek, bo nie zawsze opłaca się pchać na afisz. Złóżmy że wymyśle najlepszą koncepcje elektronicznej ściągi, piórnika potocznie zwanego, to biorąc pod uwagę grono potencjalnych klientów nie warto się babrać w publikacje za 250zł, bo wystarczy że nie udostępniam softu, tylko sprzedaje zaprogramowane CPU, lub gotowe moduły i zarobie nx więcej niż na publikacji czy sprzedawaniu praw za marne grosze AVT. Bo czas i kasa władowana w dobry projekt tego typu musiała by się cenić na poziomie 700 do 1000zł do kieszeni, inaczej to co najmniej rozrywka za paczkę fajek.
Wszystko rozbija się tak naprawdę o to czy warto w konkretnym przypadku samemu się za to brać, czy bardziej się opłaca sprzedać pomysł.

Kulpina - 2010-12-19, 17:06

Sprzedając pomysł AVT nie interesują cie te wszystkie różna dyrektywy itp. A jeśli sam chcesz coś wypuścić na rynek to z tego co wiem musisz spełnić sporo dyrektyw i drogich badań...